Komatsu potřebu bagr

Ústí chce přesunout financování investic ve výši 254,7 mil. Kč do příštího roku

Ústí nad Labem 13. prosince (ČTK) - Město Ústí nad Labem chce přesunout financování investičních akcí ve výši 254,7 milionu korun do následujícího roku. Jde například o opravu ulice Nová. Kvůli zvyšování cen materiálů totiž vybraná firma nepodepsala smlouvu. O přesunu peněz budou příští týden rozhodovat zastupitelé.

"Je to přesun financí u akcí, které třeba už začaly, ale ještě se neprofinancovaly, budou se financovat až příští rok," řekl náměstek primátora Pavel Tošovský (ODS). Dodal, že jde například o opravu bývalé ubytovny v Čelakovského ulici, která má stát zhruba 30 milionů korun. V příštím roce se také počítá s opravou Nové ulice. "Už jsme to vysoutěžili ale zrovna se to setkalo se zvyšováním cen," uvedl náměstek. Firma, která vyhrála výběrové řízení, tak nakonec nepodepsala smlouvu a město muselo projekt přepočítat. Původně měla rekonstrukce vyjít zhruba na 5,5 milionu korun. Po přepočtu město opravu vyčíslilo na 7,8 milionu korun. Vzniknout tam má přechod pro chodce, který na frekventované silnici dosud chyběl.

Dále město čeká na schválení několika dotací, týká se to kupříkladu modernizace několika učeben v základních školách. Další dotace by chtěla samospráva získat na projekty, které mají uspořit peníze za energie, podle Tošovského jde třeba o výměnu oken na magistrátu. Pozastavila se i oprava základní školy Jitřní kvůli sporu s majitelem vedlejšího pozemku, i s ní počítá město v roce 2022.