Komatsu potřebuju Bagr

Ústecký kraj se v dražbě znovu pokusí prodat bývalý areál nemocnice v Rumburku

Ústí nad Labem 1. prosince (ČTK) - Ústecký kraj se pokusí znovu v dražbě prodat budovu polikliniky v Rumburku a tamní nemocniční areál v Podhájí. Krajská samospráva nabízí také někdejší celnice na třech hraničních přechodech a pozemek u střední školy v Údlicích u Chomutova. ČTK to dnes zjistila z webu kraje. Dražby se uskuteční 7. prosince.

Lužickou nemocnici v Rumburku ve Šluknovském výběžku provozuje od začátku července společnost Krajská zdravotní, jejímž jediným akcionářem je kraj. V minulosti nemocniční oddělení byla ve dvou areálech. Současná budova polikliniky v Rumburku byla dokončena podle informací na webu kraje v roce 1930 jako zdravotní pojišťovna, od poloviny 20. století je využívána pro účely poskytování ambulantní zdravotní péče pro oblast Šluknovského výběžku. Poliklinika se prodává za 9,5 milionu korun.

Areál v Podhájí v Rumburku býval sanatoriem, které zahájilo provoz kolem roku 1900. Koncem první světové války se využívalo jako léčebna pro nervově postižené vojáky. Sanatorium bylo zrušeno v roce 1950, o rok později se v objektu začala poskytovat zdravotní péče. V areálu jsou dvě hlavní budovy. Vyvolávací cena v dražbě je 15,5 milionu korun.

V nabídce jsou ještě areál bývalé celnice v Rumburku, a to za 34,6 milionu korun, dvoupodlažní budova někdejší celnice s garážemi v Jiříkově ve Šluknovském výběžku s cenou 3,9 milionu korun a objekt, kde byla celnice, s garážemi a pozemky v Mníšku v Nové Vsi v Horách za 16,9 milionu korun.

Kraj nabízí také pozemek u střední školy v Údlicích nedaleko Chomutova. Plocha u lesa se nachází mimo zastavěné a zastavitelné území. Nejnižší podání činí 9,65 milionu korun.