Komatsu potřebuju bagr

Urgentní příjem v Ústí nad Orlicí by měl být stavebně hotový 3. ledna

Ústí nad Orlicí 3. prosince (ČTK) - Na začátku příštího roku skončí stavební část centrálního urgentního příjmu nemocnice v Ústí nad Orlicí. Zdravotnický provoz by měl zahájit v dubnu, uvedlo hejtmanství v tiskové zprávě. Pracoviště sloučí urgentní obory do jedné budovy. Jde o jeden z největších projektů kraje.

Centrální urgentní příjem bude sloužit pacientům ze spádové oblasti Ústí na Orlicí, Litomyšle a Svitav. Urgentní příjem vyjde na půl miliardy korun, stavebně má být dokončený 3. ledna. "Na to, že se jedná o tak objemnou a složitou stavbu, probíhá realizace stavby zcela podle naplánovaného harmonogramu. Osobně jsem velmi mile překvapený, že se daří plnit nejen harmonogram, ale také rozpočet stavby," řekl hejtman Martin Netolický (3PK/ČSSD).

Nový pavilon je u budovy chirurgických oborů a operačních sálů. V podzemí bude provozní zázemí nové budovy s technologickým zařízením, šatnami a sociálním zařízením personálu. V přízemí bude pracoviště centrálního urgentního příjmu s odbornými vyšetřovnami, ve druhém a třetím podlaží má být oddělení ARO a oddělení JIP, každé s kapacitou 12 lůžek.

Stavební firma teď dokončuje montážní práce a začíná oživování vzduchotechniky. Zároveň dělá hrubé terénní úpravy, jako parkoviště a chodníky.

"V průběhu ledna bude prostor na odstraňování případných zjištěných vad a nedodělků, což je v případě takto rozsáhlých staveb zcela běžné, a následně v průběhu února a března bude urgent vybavován nábytkem a zdravotnickými technologiemi tak, aby mohl být uveden do provozu v dubnu," Netolický.