Cime 3 kvartal 2024

ÚOHS povolil odpadové firmě AVE nákup stavebních firem Herkul a Relief Projects

Brno 8. února (ČTK) - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil firmě AVE CZ odpadové hospodářství nákup dvou stavebních firem Herkul a Relief Projects, které sídlí na stejné adrese v Obrnicích na Mostecku a jsou personálně propojené. AVE CZ patří do skupiny EP Industries Daniela Křetínského a má v ní čtvrtinový podíl investiční skupina Kaprain finančníka Karla Pražáka. ÚOHS o povolení transakce informoval v tiskové zprávě.

"Ke spojení soutěžitelů dochází zejména v oblastech inženýrského a pozemního stavitelství, projekčních činností v oblasti výstavby, výroby a dodávek rozvaděčů, výroby a dodávek asfaltových obalových směsí, výroby a dodávek transportbetonu a výroby a dodávek betonových stavebních dílců. Spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže," uvedl úřad.

AVE CZ na konci ledna o nákupu stavební firmy Herkul informovala i na webu. "Tato transakce zcela zapadá do rámce naší strategie. Společnost AVE takto nově ovládne významného hráče na poli stavebních prací s obratem okolo jedné miliardy korun, který je v současné době předním dodavatelem liniových staveb, především v Ústeckém a Středočeském kraji. Přivítáme tak do našeho týmu 300 nových zaměstnanců," uvedla firma.

Společnost AVE CZ odpadové hospodářství patří mezi největší odpadové firmy v Česku, na trhu zde působí od roku 1993 a je součástí skupiny EP Industries Daniela Křetínského. Čtvrtinový podíl má podle obchodního rejstříku ve společnosti i investiční skupina Kaprain Karla Pražáka. Na webu společnost uvádí, že zaměstnává přes 2000 zaměstnanců a ročně přepraví více než dva miliony tun odpadu. Své služby poskytuje tisícovce obcí a 22.000 živnostníků a firem. Obsluhuje přes dva miliony obyvatel a roční obrat dosahuje šesti miliard korun.

Společnost Herkul a Relief Projects sídlí na stejné adrese v Obrnicích na Mostecku. Jednateli společnosti Relief Projects jsou podle obchodního rejstříku Vladimír Repáč a Karel Hengst, kteří v různých funkcích dříve figurovali i ve struktuře společnosti Herkul. Jediným společníkem, který vlastní 100 procent Relief Projects, je Vladimír Repáč.

Herkul i Relief Projects jsou stavební firmy, podle výročních zpráv zakončila firma Herkul rok 2020 se ziskem 11,4 milionu korun a firma Relief Projects se ziskem 2,9 milionu korun.