Unikátní lávka přes Labe byla oficiálně otevřena

Překlenutí Labe v centru středočeského Nymburka je už sice v provozu od loňského podzimu, slavnostně se však otevřelo veřejnosti až v neděli 20. března. Unikátní 228 metrů dlouhou ocelovo-betonovou konstrukci, kterou v řece nepodpírá jediný pilíř, realizovala společnost HOCHTIEF CZ.

Stavba nové nymburské dominanty spojující centrum města s městskou částí Zálabí trvala přes rok. Největší výzvou bylo umístění 72 metrů dlouhého a 400 tun vážícího středového dílu. Ten musela dovézt loď až ze Sokolova.

Nové spojení levého a pravého břehu Labe by se mělo stát významným zápisem do několikasetleté historie Nymburka, novou dominantou města. Tomu odpovídala i ambicióznost celého projektu. Jsme hrdí, že se společnost Hochtief CZ mohla podílet na realizaci tohoto zadání,“ řekl u příležitosti slavnostního otevření lávky tiskový mluvčí HOCHTIEF CZ Michal Talián.

Podoba lávky, která nahradila původní konstrukci, strženou z bezpečnostních důvodů v roce 2018, vzešla z architektonické soutěže; jejím autorem je profesor Jiří Stráský. Tvoří ji dva ploché oblouky, profil přitom nezastiňuje vedle stojící kamenný most. Náklady na stavbu nového přemostění Labe vyšly na téměř 130 milionů korun.

Akciová společnost HOCHTIEF CZ patří ke špičkám v oboru stavebnictví. HOCHTIEF CZ zaměstnává 1 100 pracovníků, kteří realizují stavby v segmentech stavebního trhu celé České republiky. Jde o bytovou, občansko-administrativní, průmyslovou, ekologickou a vodohospodářskou výstavbu, včetně projektů dopravní a liniové infrastruktury. Finanční stabilita a nejmodernější technologie HOCHTIEF CZ představují spolehlivou a důvěryhodnou značku. Společnost HOCHTIEF CZ vykázala v obchodním roce 2019 obrat přesahující 6 miliard korun. 

HOCHTIEF CZ je od roku 1999 součástí významné nadnárodní společnosti HOCHTIEF AG, spolupracuje s jejími pobočkami z Evropy i ze zámoří. Více informací naleznete na www.hochtief.cz a www.hochtief.com.