Cime 2 kvartál 2024

ulín připravuje rekonstrukci chodníku ve frekventované Kroměřížské ulici

Hulín (Kroměřížsko) 17. dubna (ČTK) - Radnice v Hulíně na Kroměřížsku připravuje rekonstrukci chodníku ve frekventované Kroměřížské ulici. Odhadované náklady činí zhruba čtyři miliony korun, až z 85 procent by je mohla pokrýt dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury, o kterou chce město zažádat. Práce jsou naplánované na rok 2024, sdělil ČTK Zdeněk Dvořák z hulínské radnice.

Větší investiční akce připravuje Hulín podle starosty Romana Hozy (ODS) vždy s časovým předstihem. "Jsme tak připravení reagovat na aktuální dotační výzvy a díky tomu toho zrealizovat více, než by nám umožňovaly pouze finance města. Obecně se řídíme zásadou, že ke každé koruně z naší kasy se snažíme vždy zajistit další korunu z jiných zdrojů, především ze státních a evropských," uvedl Hoza.

Město zhruba s 6700 obyvateli usiluje o kompletní rekonstrukci chodníku po levé straně ulice ve směru na Kroměříž. "Trasa chodníku bude od domu čp. 14 odkloněna ze stávající polohy a bude vedena podél silnice I/47 ve vzdálenosti půldruhého metru od obrubníku. Na konci trasy před areálem stavební firmy Rovina se zase vrátí do původní polohy," uvedl Dvořák.

Součástí stavby bude také vybudování ostrůvku v místě dosavadního přechodu pro chodce. Stavba si podle vedoucího radničního odboru rozvoje města a životního prostředí Romana Dutkeviče vyžádá kvůli pohybu strojů na vozovce částečné omezení dopravy. "S celkovou uzavírkou se nepočítá," uvedl Dutkevič. Doba od zahájení do dokončení prací by podle něj neměla přesáhnout dva měsíce.