husqvarna

Uhlíkové fólie jako zdroj vytápění pro tiny house

Tiny house jsou módním trendem v poslední době. Tyto malé domky jsou ideální pro lidi, kteří chtějí žít s menší ekologickou stopou a snížit své náklady na bydlení. Nicméně, s tak malým prostorem je důležité najít efektivní a účinné řešení vytápění. Jednou z možností jsou uhlíkové fólie, které svými vlastnostmi slouží jako ideální zdroj tepla v maringotkách, tiny housech a dalších alternativních nemovitostech.

Co jsou uhlíkové fólie

Uhlíkové fólie využívají elektrickou energii k vytváření tepla. Jsou vyrobeny z tenké vrstvy uhlíkových vláken, které jsou vloženy do plastové fólie. Uhlíková vlákna slouží jako elektrické topné prvky, které se ohřívají a topí rovnoměrně po celé ploše. Fólie jsou typicky využívané jako podlahové nebo stropní vytápění, existují i alternativní způsoby využití (zrcadla, psí kotce). Oproti vodnímu nebo jinému typu podlahového vytápění s sebou přináší řadu výhod

Snadná a rychlá instalace

Instalace uhlíkových fólií je velmi rychlá a snadná, šikovný kutil či elektrikář ji zvládne svépomocí. Pokud máte tiny house s plánovanou laminátovou, vinylovou či jinou skládanou podlahou, je možná instalace uhlíkové topné fólie přímo pod svrchní nášlapnou vrstvu podlahy. Topení tak bude mít rychlou reakci při změnách teploty a bude mít rychlý náběh. Při umístění topné fólie přímo pod skládanou podlahovou krytinu (= suchý typ instalace) se jedná o přímotopné podlahové topení.

Úspora místa

Tloušťka elektrické topné fólie se pohybuje okolo 0,5 mm, jsou tedy velmi tenké a v celkové výšce skladby podlahy zanedbatelné. Ideální řešení v případě nemovitosti, kdy je úspora každého centimetru žádoucí.

Jednoduché ovládání vytápění přes wifi termostat

Moderní uhlíkové fólie jsou často vybaveny wifi termostatem, který umožňuje snadné ovládání vytápění pomocí chytrého telefonu nebo tabletu. Tento typ ovládání umožňuje uživatelům snadno nastavit požadovanou teplotu a provést změny vytápění z jakéhokoli místa.

Náklady na vytápění uhlíkovými fóliemi

Další výhodou uhlíkových fólií pro vytápění tiny house je nízká spotřeba energie. Pokud je nemovitost dobře zateplena, může být využití uhlíkových fólií pro vytápění velmi účinné a nákladově efektivní - to díky principu přeměny elektrické energie na tepelnou a zahřívání okolních objektů

Samoinstalační sady uhlíkových fólií

V případě potřeby doplňkového zdroje vytápění je také možné sáhnout po samoinstalační sadě uhlíkové fólie. Základem takové sady je profesionálně izolovaná uhlíková fólie s konektory a přívodními vodiči. Obvykle samoinstalační sadu stačí pouze podle přibaleného návodu položit a zapojit do termostatu, není potřeba žádný spojovací elektrikářský materiál.