Cime 2 kvartál 2024

Uherské Hradiště lidem půjčí téměř sedm milionů korun na opravu bydlení

Uherské Hradiště 6. září (ČTK) - Uherské Hradiště opět přispěje lidem půjčkou na opravu bydlení. Zastupitelé města dnes jednomyslně schválili poskytnutí úvěru 19 žadatelům, a to v celkové výši téměř sedmi milionů korun. Radnice půjčkami s nízkou úrokovou sazbou dlouhodobě pomáhá obyvatelům se zvelebením bytů, domů, rekreačních objektů nebo zahrad.

Lidé mohou v programu žádat až 500.000 korun, lhůta splatnosti je maximálně šest let. Žádost o úvěry mohou obyvatelé podávat dvakrát ročně. Naposledy schvalovali zastupitelé půjčku lidem na bydlení letos v únoru, kdy rozhodli, že deset žadatelů si rozdělí částku zhruba 2,8 milionu korun.

Peníze zájemci využívají u rodinných domů na opravy střech, zateplení fasád nebo k výměně oken a dveří. Některým obyvatelům slouží úvěr k vylepšení zahrádek obytnými terasami s pergolou, případně na vybudování zahradních domků, oplocení nebo chodníků. Půjčku lze dále využít i k výměně kuchyňských linek nebo pořízení vestavěných skříní v bytech a domech. Radnice peníze půjčuje fyzickým osobám i společenstvím vlastníků bytových jednotek.

Výzvy na opravy bydlení podle nových pravidel vyhlásila radnice poprvé v roce 2009. Od té doby město poskytlo stovky úvěrů na bydlení. Jejich hodnota podle starosty Stanislava Blahy (ODS) dosáhla 91,2 milionu korun. Letošní zájem o půjčky je za dobu fungování programu zřejmě rekordní.