husqvarna

U Zvěrkovic na Třebíčsku letos ŘSD upraví nebezpečnou křižovatku, vybírá firmu

Jihlava 19. ledna (ČTK) - U Zvěrkovic na Třebíčsku letos stavbaři upraví křižovatku hlavního tahu 38 mezi Jihlavou a Znojmem se silnicí druhé třídy, kde se staly tragické dopravní nehody. Na stavbu s předpokládanou cenou okolo 16 milionů korun bez daně teď Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vybírá zhotovitele. ČTK to sdělil Martin Buček z týmu komunikace ŘSD.

Jde o společnou akci s krajem, řekla ČTK ředitelka jihlavské správy ŘSD Marie Tesařová. Stavba se připravuje několik let, podle ředitelky se protáhlo jednání o výkupu jednoho pozemku.

Dvě tragické nehody se u odbočky na Zvěrkovice staly v roce 2016, zemřelo při nich šest lidí.

Vedlejší silnice je teď k hlavnímu tahu připojená šikmo. Nově bude přeložená tak, aby osy obou silnic svíraly pravý úhel. Hlavní tah bude v místě křižovatky rozšířený tak, aby tam mohl být přidaný odbočovací pruh pro vozidla, která pojedou od Moravských Budějovic směrem na Znojmo a budou odbočovat vlevo.

Každá úprava, která se tam udělá, je dobrá, uvedl starosta Zvěrkovic Libor Nečesal.

Pro letošní stavební sezonu připravuje ŘSD na Vysočině dvě desítky akcí. Pracovat by se podle Bučka mohlo začít na šesti mostech a opravách skoro 20 kilometrů vozovek na silnicích první třídy. "To, zda se nám v tomto roce podaří alespoň zahájit všechny připravované akce, je samozřejmě také závislé na koordinaci se stavbami dalších investorů, jako jsou Kraj Vysočina nebo obce," uvedl Buček.

Vysočinou prochází dálnice D1 a 429 kilometrů silnic první třídy. Opravy úseků, které byly vloni uvedené do provozu, v součtu stály přes 300 milionů korun bez daně.