husqvarna

U Škrobárenské ulice v Brně vznikne za 30 milionů korun nový městský park

Brno 20. listopadu (ČTK) - Nový městský park za 30 milionů korun vznikne do konce příštího roku mezi brněnskými ulicemi Kalová, Škrobárenská a Dornych. Vybudují jej společně Brno a developer CTP Ponávka Business Park (CTP) , informovalo vedení města v tiskové zprávě.

Park bude částečně na pozemcích města a částečně na pozemcích vlastněných developerem. „Spolupráce s CTP, kterou jsme schválili, činí významný posun při přípravě stavby. Společnost se zavázala na své náklady vypracovat projektovou dokumentaci a zároveň městu na 30 let zdarma zapůjčí své pozemky, abychom mohli o park řádně pečovat,“ uvedl Hladík. CTP se na projektu bude podílet pěti miliony korun, zbylých 25 milionů uhradí město. Na výsledné podobě studie se podílejí také zástupci Veřejné zeleně města Brna a zástupci městské části Brno-jih.

V místě se současně obnoví i meandr řeky Stará Ponávka. Na severní straně povede přes řeku most, který park spojí s ulicí Dornych. „Říčka Stará Ponávka odkazuje na industriální minulost Brna a na povrchu se z ní příliš nezachovalo. Proto je revitalizace odhalených částí tohoto toku jedním ze strategických projektů města,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS).

„V tomto místě je velký sráz, Ponava leží hodně hluboko. Domluvili jsme se, že pokud vše dobře dopadne, vytvoříme tam vodní plochu, která by v zimě mohla zamrzat a dalo by se na ní bruslit,“ dodal náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).