husqvarna

U sjezdu z dálnice D2 u Blučiny chce CTP stavět další dva sklady

Blučina (Brněnsko) 3. ledna (ČTK) - U sjezdu z dálnice D2 u Blučiny na Brněnsku by se měly letos začít stavět další dvě skladovací haly, jedna s plochou víc než 12.000 metrů čtverečních, druhá s plochou přes 14.000 metrů čtverečních. Developerská skupina CTP Invest tak chce rozšířit průmyslovou zónu na severovýchodě obce, vyplývá z dokumentů pro posouzení vlivu stavby na životní prostředí.

Zóna začala u Blučiny vznikat před několika lety, když vedle dálnice vznikl kruhový objezd jako základ pro budoucí obchvat obce. Zatím zde stojí dva sklady logistických společností Schenker a Emons a staví se třetí budova, která by měla sloužit buď strojírenské výrobě, nebo také logistice. Čtvrtá a pátá hala se mají začít stavět v nejsevernější části areálu letos ve druhém čtvrtletí a hotové mají být zhruba o rok později. Pracovat by zde mělo 220 lidí.

Plánované nové dvě haly mají sloužit jako sklady zásilek různého zboží. Díky umístění bezprostředně u dálničního sjezdu by auta neměla zatěžovat provoz v obci. Předpokládá se, že 95 procent vozidel bude směřovat z areálu rovnou na dálnici a jen zbylých pět procent se rozdělí přes Blučinu a na Měnín.

Na obchvat obyvatelé Blučiny čekají už více než 20 let, ale kraj řeší financování a zatím není jisté, kdy se bude stavět. Obcí tak denně projede v průměru 5000 aut, velká část jsou kamiony. Silnice totiž funguje jako alternativní spojnice dálnic D2 a D52.