husqvarna

U obce Lavičky na Žďársku chce investor postavit pětihektarový skladovací areál

Lavičky (Žďársko) 28. srpna (ČTK) - U silnice II/602 na Žďársku chce soukromý investor příští rok zahájit stavbu skladů spotřebního zboží a potravin. Areál se dvěma halami zabírající celkem přes pět hektarů pozemků by měl vzniknout v katastrálním území obce Lavičky, poblíž dálniční křižovatky. Možné dopady záměru na okolí teď začínají prověřovat úřady, vyjádřit se k němu do 22. září mohou dotčené samosprávy i veřejnost. Vyplývá to z údajů zveřejněných v informačním systému EIA.

"My s tím problém nemáme, řekl ČTK starosta obce Lavičky Jan Havelka. Uvedl, že se záměr týká okraje katastru a je blízko nájezdu na dálnici D1, obec podle něj nenaruší. "My to ani neuvidíme," řekl. Výstavbou areálu by se obci zvýšily daňové příjmy, o jakou částku, starosta zatím nezjišťoval.

Obec Lavičky s téměř 600 obyvateli leží blízko D1 mezi Měřínem a Velkým Meziříčím. Krajská silnice číslo 602 vede po opačné straně dálnice, kolem ní už vyrostla řada průmyslových hal. "To je průmyslová zóna celé, kolem té 602, až do Velkého Meziříčí," podotkl starosta.

V obci Lavičky teď staví jiní investoři obytné domy na pozemcích bývalých kasáren, které dřív koupili od obce. "Za poslední dva roky nám stoupl počet obyvatel o sto," řekl Havelka. Celkem by podle něj měla tato nová zástavba přivést do obce 300 lidí. V bývalých kasárnách by měl v budoucnu stát také dům pro důchodce. Podrobnosti jsou na http://www.bellavita.cz .  Poptávka po bydlení v obci blízko Velkého Meziříčí je podle starosty velká.

Záměr stavby skladového Parku Lavičky oznámila firma Bomavet sídlící v Brně. Ve zveřejněném záměru uvedla, že v území s rozlohou 5,5 hektaru budou haly zabírat přes 2,5 hektaru. Sloužit by měly různým nájemcům. Najíždět do areálu denně bude asi 320 osobních aut a 160 nákladních vozidel, stejný počet bude odjíždět. Většina těžké dopravy bude podle firmy využívat dálnici. V areálu by mělo ve třech směnách pracovat asi 400 lidí.