husqvarna

U nové sportovní haly v Lysé n.L. by mohl vzniknout areál s několika sportovišti

Lysá nad Labem (Nymbursko) (ČTK) - V okolí nové sportovní haly V Aleji v Lysé nad Labem na Nymbursku by mohl do několika let postupně v několika etapách vzniknout venkovní víceúčelový areál s několika sportovišti. Součástí má být například skatepark, plochy pro workout, streetball nebo pétanque a víceúčelová hřiště. Město má hotovou studii a nechá připravit projektovou dokumentaci na první etapu. Náklady na všechny části odhaduje na 50 až 60 milionů korun, podmínkou je získání dotací. Stavět by se pak mohlo začít v roce 2025 nebo 2026, řekl dnes ČTK starosta Karel Marek (Lysá nás spojuje).

Město se rozhodlo využít studii předchozího vedení města, která navrhovala vybudování skateparku, a rozšířit ji na celý areál kolem haly. "Původně byl v lokalitě skatepark, ten se rozebral, když se hala stavěla," řekl Marek. Chystaný projekt bude mít podle něj několik etap a podmínkou je získání dotací. Přesný typ a počet všech hřišť zatím není stanoven. "To bude až poslední etapa, nejprve musíme areál krajinářsky scelit a vyřešit odvodnění, abychom se nepotýkali s podobnými problémy jako v hale, a v první fázi je i stavba skateparku," řekl Marek.

Nová sportovní hala, která vyšla na 150 milionů korun, se lidem otevřela v září, zhruba s ročním zpožděním. Dokončení stavby, se kterou v Lysé začali zhruba před dvěma lety, provázely komplikace. Město sice hotovou halu v květnu od stavební firmy převzalo, nadále s ní ale zejména kvůli množství závad jedná o dohodě o finančním narovnání. "Stále se chceme dohodnout mimosoudně," řekl Marek.

Na investice by mělo jít příští rok z rozpočtu města zhruba 100 milionů korun. "Například chceme začít s rekonstrukcí vodovodního přivaděče," řekl Marek. Celkem jde o investici za 35 až 40 milionů korun, pro příští rok je vyhrazeno prvních 10 milionů korun. Rozpočet pro rok 2024 budou zastupitelé schvalovat 6. prosince.