Cime 2 kvartál 2024

U metra Roztyly roste administrativní budova, následovat budou byty

Praha 12. května (ČTK) - Po letech odkladů se mění okolí stanice pražského metra C v Praze 11. Od loňského listopadu se hloubí základy a podzemní patra administrativní budovy Roztyly Plaza a na sedmipatrový objekt v budoucnu naváže další a následně je v plánu 600 bytů. Skupina Passerinvest Group, která je investorem, uvedla, že plánuje v této dekádě do lokalit Nové Roztyly a Brumlovka investovat v součtu 35 miliard korun.

Budova Roztyly Plaza bude mít v podzemí 330 parkovacích míst pro nájemce a 100 pro parkoviště P+R. Nabídne k pronájmu kanceláře s plochou 21.700 metrů čtverečních a první nájemce přivítá na začátku roku 2024. Dojde i na modernizaci autobusového terminálu u metra.

"Jsem velmi ráda, že i v této době plné různých výzev se nám daří pokračovat v realizaci projektu Roztyly Plaza. Poptávka na trhu po kancelářích je solidní a již nyní registrujeme první vážné zájemce," uvedla v tiskové zprávě Lenka Preslová, obchodní ředitelka Passerinvest Group při středečním symbolickém poklepání základního kamene.

"Již několik let intenzivně rozvíjíme a udržujeme příměstský park Nové Roztyly, který plynule navazuje na Krčský les. V dříve neprostupném a mnohdy nebezpečném prostředí je nyní městský park s řadou sportovišť. Jen náklady tohoto projektu parku prozatím přesáhly 45 milionů korun," řekl technický ředitel Passerinvest Group Martin Unger.

První myšlenka, respektive záměr výstavby na Roztylech vznikla v roce 2004, kdy byl společností Unimex iniciován proces změny územního plánu. První projekt byl představen v roce 2011 a investor předpokládal dokončení před pěti lety. Po připomínkách byla ale změna územního plánu dokončena až v roce 2014. V roce 2018 do záměru jako podílník vstoupila společnost Passerinvest, záměr byl přehodnocen a schvalovací proces ukončen vydáním stavebního povolení loni v září.

V bývalém areálu Interlovu před Krčským lesem tak vyroste i administrativní budova nazvaná Sequoia, která má vytvořit bariéru chránící lokalitu před hlukem z Jižní spojky a z magistrály. Závěrečnou třetí etapu by měla tvořit rezidenční výstavba s 600 byty a mateřskou školkou. Investor počítá s dalším rozvojem parků, hřišť, sportovišť a kultivací zeleně.

Passerinvest Group je česká stavební a investiční firma. Založena byla v roce 1991 podnikatelem Radimem Passerem. Mezi další nejvýznamnější projekty společnost patří BB Centrum na pražské Brumlovce. Společnost loni dosáhla zisku 26 milionů korun. Minulý týden koupila sídlo generálního ředitelství Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na pražském Kačerově.