husqvarna

U Městské nemocnice Ostrava začne v říjnu výstavba parkovacího domu

Ostrava 8. září (ČTK) - U Městské nemocnice Ostrava se v říjnu začne stavět parkovací dům. Díky sedmipatrovému objektu se kapacita nynějšího parkoviště zvýší čtyřnásobně, nabídne 465 míst. Parkovací dům, který by měl být dostavěn v roce 2023, bude sloužit nejen zaměstnancům nemocnice, ale také veřejnosti. Novinářům to dnes sdělila mluvčí magistrátu Gabriela Pokorná. Náklady na výstavbu budou 429,4 milionu korun, platí je město.

"Parkovací dům bude náročnou stavbou, která potrvá přes dva roky, jedná se však o stavbu důležitou, která přinese parkovací kapacity nejen pro návštěvníky nemocnice, ale také například náhradu za parkování v místě, kde se brzy začne stavět vědecká knihovna Černá kostka. Zahájení stavby se oproti našemu předpokladu posunulo o čtyři měsíce, důvodem jsou problémy na stavebním trhu v důsledku pandemie covidu, které se odrazily v neschopnosti některých firem zakázku dle své původní nabídky realizovat," uvedla investiční náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová (ANO).

Parkovací dům bude mít tři podzemní a čtyři nadzemní podlaží. Jeho součástí bude také lékárna, obchodní prostory a technické zázemí. Během jeho výstavby bude fungovat náhradní parkování, a to u galerie Plato. "Ze zmíněného odstavného parkoviště se lidé dostanou prostřednictvím městské hromadné dopravy. Chceme poprosit návštěvníky lokality, a zejména nemocnice, aby v následujících dvou letech pokud možno omezili vjezd do lokality osobními vozy a volili raději městskou hromadnou dopravu. Pro vjezd přímo do areálu nemocnice zůstane zachován vjezd z Hornopolní – sloužit bude pro sanitky i auta s pacienty, kteří budou kvůli svému zdravotnímu stavu potřebovat vjet dovnitř," uvedl náměstek primátora pro dopravu Vladimír Cigánek (ODS).

Z celkového počtu 465 míst bude 27 stání pro imobilní a šest jich bude sloužit pro dobíjení elektromobilů. Podzemní patra budou sloužit hlavně k parkování zaměstnanců nemocnice, nadzemní patra pro veřejnost. V parkovacím domě budou rovněž místa pro uschování 54 kol. Vybaven bude elektronickým odbavovacím systémem.