Cime 3 kvartal 2024

U Jihlavy začínají dvouleté opravy dálničního přivaděče, omezí průjezdnost

Jihlava 10. března (ČTK) - U Jihlavy dnes začínají opravy silnice číslo 38, po které auta jezdí k nájezdu na dálnici D1 v Pávově a na Havlíčkův Brod. Práce potrvají dvě stavební sezony, průjezdnost hlavního tahu se kvůli tomu sníží. Zakázku za 338 milionů korun bez daně dostala od Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) firma Strabag. Dálniční přivaděč je nejvytíženějším úsekem silnic první třídy na Vysočině, podle posledního sčítání dopravy po něm za 24 hodin projede 27.500 vozidel.

"Svým rozsahem i náklady se jedná o největší opravu na silnicích prvních tříd, kterou v letošním roce v Kraji Vysočina zahájíme," uvedl Martin Buček z týmu komunikace ŘSD. Na 5,6 kilometru silničního přivaděče stavbaři udělají nový povrch, práce se budou týkat také odvodnění, svodidel, kabeláže a navazujících komunikací.

První dny budou pracovníci pomocí kamery kontrolovat kanalizaci ve středovém dělicím pásu. Zavírat budou vždy několik stovek metrů levého jízdního pruhu. Od příštího týdne by měli dělat výkopy kvůli přeložce kabelů. Levý jízdní pruh pak bude uzavřený v obou směrech přivaděče zřejmě až do konce června. Auta budou projíždět jen jedním jízdním pruhem, rychlost bude omezená na 60 kilometrů v hodině.

Další dopravní komplikace se v Jihlavě dají čekat od 19. dubna kvůli opravám tunelu, který je součástí stejné silnice číslo 38 na obchvatu města. Tunel bude zavřený, auta budou jezdit dva měsíce po objízdných trasách.