Cime 2 kvartál 2024

U hypermarketu Tesco v Přerově se chystá stavba nákupního parku

Přerov 19. října (ČTK) - V nákupní zónu se má změnit část výrobního areálu společnosti Kazeto v sousedství hypermarketu Tesco v Přerově, kde stavbu retail parku s osmi prodejnami připravuje společnost RP Přerov. Pokud firma získá všechna potřebná povolení, chce stavbu maloobchodních prodejen zahájit příští rok v dubnu a areál zprovoznit o rok později. ČTK dnes informaci získala z databáze posuzování vlivu projektů na životní prostředí EIA.

Projekt firmy RP Přerov počítá se stavbou jednopodlažní budovy, ve které má být osm velkých prodejen například se spotřební elektronikou, drogistickým zbožím, obuví, oděvy či nábytkem. Nové obchodní centrum je projektováno s celkovou prodejní plochou 4100 metrů čtverečních. Do prodejen se má vstupovat přímo z nového parkoviště, které pojme 165 automobilů.

Obchodní centrum bude postaveno na pozemcích v areálu firmy Kazeto, ve kterém bude muset být zbouráno několik budov. Kazeto v Přerově vyrábí lepenkové kufry, krabice a šanony. Společnost centralizovala výrobu do jedné haly a většinu zbývajících prostor pronajímá. Vyklizené haly si Kazeto ponechalo v záloze pro případ, že výroba v následujících letech vzroste.

V Přerově, který má zhruba 47.000 obyvatel, bylo v roce 2016 na místě bývalého Prioru nedaleko centra města otevřeno dvoupatrové nákupní centrum Galerie Přerov. Moderní obchodí komplex má prodejní plochu 13.000 metrů čtverečních a šest desítek prodejen. Nákupní centrum se supermarketem a několika prodejnami bylo o rok později zprovozněno v areálu bývalých Želatovských kasáren.

Nákupní park s několika prodejnami je už několik let v provozu u hypermarketu Kaufland v severní části Přerova poblíž Lipnické ulice. U hypermarketu se nyní chystá stavba dalšího obchodního centra se zhruba 30 prodejnami a rychlým občerstvením. Obchodní centrum má být postaveno na pozemcích nedaleko hlavního silničního tahu. Zabrat má zhruba 44.000 metrů čtverečních. Součástí záměru je parkoviště pro 381 automobilů.