husqvarna

Turnovu v nové soutěži na úpravy sídliště získal nižší cenu než předtím

Turnov (Semilsko) 17. srpna (ČTK) - Turnov po opakování soutěže na poslední etapu úprav sídliště u nádraží dostal nabídku s cenou skoro o 42 procent nižší než v předchozím tendru. Za úpravu prostor poblíž nákupního centra zaplatí 6,63 milionu korun, z toho 2,5 milionu uhradí ze získané státní dotace. Práce začnou příští rok na jaře, řekl dnes ČTK starosta Turnova Tomáš Hocke (Nezávislý blok).

Dokončit revitalizaci sídliště chtělo město původně už v tomto roce, v prvním kole soutěže ale dostalo letos na jaře jen jednu nabídku od firmy Metrostav za 11,41 milionu korun včetně daně. To bylo skoro o pět milionů korun více, než na radnici očekávali, proto vedení města rozhodlo o zrušení soutěže a jejím opětovném vypsání. Zakázku město zveřejnilo na konci června a uvedlo, že se uskuteční až v příštím roce. Podle starosty dělalo město soutěž s předstihem i kvůli tomu, aby nepřišli o státní dotaci. "Musíme dodat podepsané smlouvy a z nich musí být patrné, že je to zazávazkované," dodal starosta. V opakované soutěži dostalo město opět jedinou nabídku, tentokrát od firmy Mizera - stavby z Lomnice nad Popelkou. Cena od ní je skoro o 100.000 korun nižší, než byl předpoklad turnovské radnice.

Na sídlišti u nádraží ze 60. let minulého století je v 15 panelových domech zhruba 800 bytů. Jeho obnova začala před 11 lety a zatím stála zhruba 37 milionů korun. V osmé, poslední etapě chce radnice upravit prostranství u nákupního centra. V plánu města je rozšířit chodníky, přidat lavičky i upravit zeleň.