husqvarna

Turnov bude mít novou pasáž u radnice bezmála za 16 milionů korun

Turnov (Semilsko) 1. března (ČTK) - Turnov bude mít zřejmě ještě letos novou pasáž u radnice bezmála za 16 milionů korun. Bourání současné by mělo začít v březnu a výstavba nové skončit do konce roku. Firmu, která práce provede, vedení města vybralo. Novináře o tom dnes informovala turnovská místostarostka Petra Houšková (Nezávislý blok).

"Máme vysoutěženo a budeme věřit, že to všechno dobře dopadne," řekla Houšková. Souběžně s modernizací pasáže se totiž bude zhruba od poloviny března do léta rekonstruovat i přilehlá Markova ulice. "Takže se potkají v tom místě za úřadem dvě stavby. Doufám, že se to všechno podaří zvládnout," dodala.

Pasáž, která je součástí historické radnice postavené v 16. století, je opuštěná a ve špatném technickém stavu. Vedení radnice ji vnímá jako ostudu města, po skončení výstavby nové by se měla stát místem, kam budou směřovat turisté. V přízemí vznikne několik šperkařských a zlatnických dílen a do budoucna chce vedení města v prvním patře vybudovat městskou galerii se zázemím pro návštěvníky.