Komatsu potřebu bagr

Trojice pražských radnic si rozdělí dotaci ve výši 74 milionů Kč

Praha 12. října (ČTK) - Trojice pražských městských částí si rozdělí investiční dotaci od hlavního města v celkové výši 74 milionů korun. Peníze půjdou mimo jiné na vytvoření projektu vybudování lávky přes Berounku v Radotíně, na stavbu záchytného parkoviště nebo úpravu vlečky. Peníze od města dostanou radnice Prahy 16 a 22 a úřad v Čakovicích. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní.

Dokumentaci ke zmíněným projektům nechají vytvořit městské části, nikoliv magistrát. "Výhodou projektové přípravy ze strany městských částí je místní znalost, schopnost lépe připravit majetkoprávní vypořádání v dohodě s místními vlastníky a zajistit projednání s dotčenými orgány státní správy," píše se v dokumentu. Radnice se zároveň zavázaly, že po přidělení dotace začnou na projektech neprodleně pracovat.

Nejvyšší částka půjde do Radotína, a to 50 milionů korun. Městská část je využije na rekonstrukci lávky přes Berounku, která slouží pro pěší a vede přes ni také cyklostezka. Radnice Prahy 22 od města obdrží 16 milionů, které využije na stavbu záchytného parkoviště P+R v ulici Františka Diviše. Zbylých osm milionů poputuje do Čakovic na stavbu vlakové vlečky, po které mají jezdit vlakové linky označené jako S.

V případě Čakovic radní rovněž rozhodli o změně účelu využití původní dotace. Ta byla určena na vypořádání majetkoprávních vztahů. Nově ji bude moci radnice využít na vytvoření projektu a vybudování vlečky.