husqvarna

Trigema koupila projekt na Invalidovně, místo kanceláří chce stavět byty

Praha 16. prosince (ČTK) - Developerský projekt nad stanicí metra Invalidovna v Praze 8 koupila od bankovní skupiny Erste Group developerská společnost Trigema. Místo původně plánovaného administrativního centra se na pozemku chystá postavit zhruba 250 bytů za zhruba dvě miliardy korun. O transakci dnes informoval web Seznam Zprávy.

Dokončení akvizice projektu od firmy Immorent ze skupiny Erste potvrdil předseda představenstva Trigemy Marcel Soural. "Už jsme tam uskutečnili architektonickou soutěž, která se nyní vyhodnocuje. Immorent tam připravoval administrativní komplex. My chceme projekt předělat na bytovou funkci," řekl Seznam Zprávám.

Projekt počítá s vybudováním zhruba 250 bytů a zahrne i obchodní prostory. "Investice bude velmi hrubým odhadem dvě miliardy korun," doplnil Soural.

Původně zamýšlená výstavba administrativního centra čelila řadě námitek. Nový vlastník sází na to, že projektu pomůže právě změna funkce, uvádí server. "Se společností Trigema aktivně jednáme o budoucí podobě okolí metra Invalidovna a plánujeme mimo jiné i participativní setkání s místními," řekl Seznam Zprávám radní Prahy 8 Tomáš Hřebík, který má radnici na starosti strategický rozvoj.

Česká investiční skupina Trigema v současnosti buduje rezidenční komplex Lihovar v Praza 5. Na místě, kde původně stával zlíchovský lihovar firmy Fischl a synové, má do roku 2025 vzniknout přes 550 bytů a supermarket s dalšími obchody.

U stanice metra Nové Butovice by skupina chtěla postavit nejvyšší budovou v Čechách, 135 metrů vysokou Top Tower. Stavba má navazovat na téměř kilometrovou pěší zónu, která vede od stanice Nové Butovice přes centrální Sluneční náměstí ke stanici metra Hůrka.