Cime 2 kvartál 2024

Třebíč vypsala výběrové řízení na opravu koupaliště za 200 milionů korun

Třebíč (ČTK) - Třebíč vypsala výběrové řízení na firmu, která zrekonstruuje venkovní koupaliště Polanka. Odhadované náklady jsou 200 milionů korun. Práce na modernizaci areálu nedaleko řeky Jihlavy mají začít v dubnu příštího roku. Po opravě chce město koupaliště otevřít v červnu 2025. Novinářům to dnes řekl starosta Třebíče (Pro Třebíč) Pavel Pacal.

Bazén stavbaři vymění, po rekonstrukci bude na Polance vyhřívaná voda, zrekonstruované zázemí, přibudou tam občerstvovací pulty, zázemí pro rodiny s dětmi bude lepší. "Bazény zůstanou částečně na plavání a objeví se tam i vodní atrakce, tobogany či bazény pro nejmenší děti," řekl Pacal.

Kromě rekonstrukce koupaliště chce město vybudovat i novou lávku přes řeku, která k areálu vede. Nahradí ocelovo-dřevěnou konstrukci, která už je v nevyhovujícím stavu. Dodavatele nové lávky bude radnice hledat příští rok. "Tyto dvě akce by pak měly probíhat v souběhu, aby při otevření Polanky v červnu 2025 byla hotová nejen Polanka, ale i přístupová lávka," řekl Pacal.

Plovárna s padesátimetrovým plaveckým bazénem, skokanskou věží a toboganem byla otevřena před 45 lety nedaleko řeky Jihlavy v místech, kde od počátku 20. století byly říční lázně. Součástí areálu jsou také dřevěné patrové převlékací kabiny, které navrhl architekt Bohuslav Fuchs a jsou památkově chráněné. Od roku 1934 sloužily říčním lázním. V roce 2016 začala jejich postupná oprava, která stála asi 12 milionů korun a skončila loni.