Cime 3 kvartal 2024

Třebíč prodala pozemky na bytové domy téměř za 70 milionů Kč

Třebíč 7. dubna (ČTK) - Třebíč prodala pozemky v Modřínové ulici určené na stavbu bytových domů. Zájemci za ně dohromady zaplatili téměř 70 milionů korun. Vyvolávací cena byla dohromady asi 28 milionů korun. Každý ze tří pozemků určených vždy pro stavbu dvou bytových domů získala jiná společnost. Novinářům to dnes řekl starosta Pavel Pacal (Pro Třebíč). Kupci mají povinnost vybudovat vedle bytů i potřebnou infrastrukturu, kolaudace má být nejpozději na konci roku 2026.

"S prodejní cenou jsme spokojeni, ale ono to asi odráží to, co se v dnešním realitním trhu děje," řekl Pacal.

Na pozemcích o velikosti od 2800 po 4000 čtverečních metrů musí developeři vedle bytových domů zbudovat chodníky, parkoviště, osvětlení či podzemní kontejnerová stání na tříděný odpad. Infrastrukturu pak musejí převést bezplatně do majetku města. V domech bude dohromady asi 200 nových bytů.

Pozemky stojí v jižní části Modřínové ulice. Ve vlastnictví města zůstane ještě jeden stavební pozemek, na kterém by podle dřívějšího vyjádření starosty mohl v budoucnu stát dům s byty zvláštního určení nebo domov seniorů. V severní části stejné ulice nechává město s 34.000 obyvateli stavět vlastní bytový dům se sociálními byty, na který získalo dotaci. Podle zveřejněné smlouvy má být dokončený v říjnu příštího roku. Náklady jsou asi 62 milionů korun bez DPH.