Komatsu potřebu bagr

Třebíč musí do konce roku vyřešit, jak dál vytápět centrální školní jídelnu

Třebíč 4. července (ČTK) - Třebíč musí do konce roku vyřešit, jak dál vytápět centrální školní jídelnu. Na konci roku skončí smlouva s Policií ČR, v jejíž budově sousedící s jídelnou kotelna nyní je. Podle starosty města Pavla Pacala (Pro Třebíč) bude muset město za novou kotelnu zaplatit několik stovek tisíc korun, město prověří i další možnosti vytápění včetně dálkového.

"Jedna možnost je dálkové vytápění, druhá možnost je pořízení vlastní nové kotelny v centrální jídelně, případně tepelného čerpadla. Děláme všechno pro to, aby se to zvládlo. U té nové kotelny je to samozřejmě velká vstupní investice náročná i na prostor," řekl Pacal.

Dálkové vytápění podle něho v dosahu není a pro město není ani reálné, aby získalo dotace na ekologické vytápění. Jídelna je v Sirotčí ulici, na dálkové vytápění by se musela napojovat ze Soukopovy ulice nebo z místa parkoviště v ulici Kateřiny z Valdštejna.

Ze smlouvy mezi městem a krajským ředitelstvím policie zveřejněné v registru smluv vyplývá, že provázání obou budov vzniklo při výstavbě v roce 1974. Město za užívání kotelny platí asi 500 korun ročně. Kotel v ní je města, které také hradí spotřebovaný plyn. Policie od města dostává ročně přes 11.000 korun za náklady spojené s provozem zařízení, včetně elektřiny nebo údržby.

Smlouva měla původně skončit letos v březnu, později byla prodloužena do srpna a nyní do konce roku 2022. "Jim (policii) tam té kotelně končí životnost a mají jinou vizi, jak to bude fungovat. A nechtějí prostě, aby to šlo do cizího objektu," řekl Pacal.

Centrální školní jídelnu spravuje město. Stravuje se v ní více než 1200 lidí, žáci základních a středních škol i veřejnost.