Komatsu potřebu bagr

Třebíč chce získat dvě ubytovny v centru, vymění je za autokemp

Třebíč 10. března (ČTK) - Třebíč chce získat dvě ubytovny v centru města. Vymění je za autokemp Poušov, který dlouhodobě provozuje majitel ubytoven. Podle odhadu cen směňovaných nemovitostí by mělo město ještě doplatit za ubytovny asi 5,6 milionu korun. Rozhodovat o tom ještě budou zastupitelé. Novinářům to dnes řekl starosta města Pavel Pacal (Pro Třebíč).

"Zjistili jsme, že budovy (ubytovny) jsou nabízené k prodeji. Město Třebíč má zájem mít možnost budovat další sociální a startovací byty, a protože je to v centru města a zároveň bychom nechtěli, aby tady zase byla nějaká nekoordinovaná ubytovna, tak jsme se o to zajímali," uvedl starosta.

Provozovatel kempu podle něho dlouhodobě požadoval od města, aby do kempu investovalo. Směna zajistí, že už bude investovat ze svého. Zároveň kemp získá jen s podmínkou, že ho bude dál provozovat. Pokud by se účel užívání změnil, mohlo by město kemp koupit.

Odhadovaná hodnota kempu je podle mluvčí radnice Irini Martakidisové 7,53 milionu korun. Ubytovna v Eliščině ulici je za 6,18 milionu a druhý objekt v Chlumeckého ulici je za 6,97 milionu. Ceny vycházejí ze znaleckého posudku.