Komatsu potřebu bagr

Třebíč bude žádat peníze na zimní stadion, opravu odhaduje na 350 milionů Kč

Třebíč 9. září (ČTK) - Třebíč bude znovu žádat Národní sportovní agenturu o čtyřicetimilionovou dotaci na modernizaci zimního stadionu. Zda s žádostí uspěla, by se měla dozvědět v listopadu. Ve stejném měsíci by mohlo o podpoře investice za asi 350 milionů korun rozhodovat i krajské zastupitelstvo. Novinářům to dnes řekl starosta Třebíče Pavel Pacal (Pro Třebíč), který je zároveň krajským zastupitelem.

Třebíč už o dotace z Národní sportovní agentury zjara letošního roku žádala, Národní sportovní agentura ale podle Pacala výzvu zrušila a nahradila ji novou s jinými podmínkami. Jednou z nových podmínek je doložení rozhodnutí zastupitelstva o zajištění spolufinancování investice. Třebíčští zastupitelé o tom budou jednat 16. září.

Kraj Vysočinu žádá Třebíč na opravu stadionu o 150 milionů korun. "Předpokládám, že to bude na jednání (krajského zastupitelstva) v listopadu nebo v prosinci," řekl Pacal.

Modernizace zimního stadionu má zlepšit především jeho zázemí. V plánu je rozšíření zadní části tak, aby tam mohly vzniknout kabiny a sociální zařízení, které jsou podle dřívějšího vyjádření starosty už nevyhovující. Upravovat se bude i hlediště a technologie chlazení. Zastaralou čpavkovou má nahradit ekologická varianta.

Třebíčský zimní stadion se začal stavět v roce 1956, dokončený byl v roce 1959. O dvanáct let později prodělal první větší rekonstrukci a v roce 1977 byl zastřešen. Střecha se ale po několika dnech zřítila. Zemřeli pod ní dva lidé. Znovu se stadion veřejnosti otevřel v roce 1980. Od roku 1998 je v majetku města. Poslední větší rekonstrukce stadionu byla v roce 2000, opravovala se ledová plocha, chlazení a strojovna.