Komatsu potřebuju Bagr

Třebíč bude od roku 2023 opravovat tři ulice za asi 80 milionů korun

Třebíč 24. listopadu (ČTK) - Třebíč připravuje opravu několika ulic za asi 80 milionů korun. Práce začnou zjara příštího roku. Potrvají dva roky, rozdělené jsou tak, aby část ulic zůstala vždy průjezdná. Novinářům to dnes řekl starosta Pavel Pacal (Pro Třebíč).

Opravovat se bude Nerudova a Mrštíkova ulice a ulice Úvoz v městské části Horka-Domky. Práce začnou v části Nerudovy a v Mrštíkovy ulici. Rada města dnes vyhlásila veřejnou zakázku na výběr dodavatele.

Přímé náklady města budou 30 milionů korun, další peníze má zaplatit svazek Vodovody a kanalizace, do kterého ale město jako člen svazku také přispívá. "Rekonstrukce bude kompletní včetně všech sítí," řekl Pacal. Na vrub města půjdou i náklady na zbudování přípojek domů.

Práce by měly začít v dubnu příštího roku. Termín dokončení je stanovený na polovinu listopadu 2024.

Rekonstrukce ulic byla připravovaná dlouho, podle dřívějšího vyjádření radnice zejména kvůli nutnosti opravit inženýrské sítě pod povrchem. Součástí úprav ale bude i nové veřejné osvětlení nebo vybudování parkovacích stání.

Podobně se v předchozích letech ve městě rekonstruovala mimo jiné Chelčického ulice Táborská nebo Křižíkova ulice, v přípravě je oprava Křížové ulice.