Cime 3 kvartal 2024

TOP STAVEBNÍ SPOLEČNOST ROKU 2021 VYHRÁL STRABAG A.S.

Praha 24.6.2022 – Každoročně vyhodnocujeme a vybíráme vítěze v rámci soutěže TOP STAVEBNÍ SPOLEČNOST ROKU a ani letos tomu nebylo jinak. Letošním vítězem této soutěže se stala společnost STRABAG a.s. Soutěž zpracovává analytická společnost CEEC Research s.r.o.

Do soutěže jsou každoročně nominovány všechny stavební společnosti, které realizují veřejné zakázky. Do užšího výběru poté postupuje 25 společností, které v roce 2021 realizovali nejvíce veřejných zakázek, co se do jejich objemu týče. Veřejní investoři následně posuzují své stavební dodavatele z hlediska kvality stavby, rychlosti realizace a také ceny realizace.

Nominované stavební společnosti jsou hodnoceny ze strany veřejných zadavatelů známkou 1–5 jako ve škole, kdy 1 je nejlepší ohodnocení a 5 je nejhorší ohodnocení, ve výše zmíněných oblastech. Výsledná známka tvoří průměr všech obdržených známek a určuje pořadí firmy v soutěži. Letošní ročník byl vyhodnocován v průběhu května 2022 a braly se v pvahu realizované zakázky společností v roce 2021. Tabulka níže zobrazuje stavební společnosti, které se umístili na prvních deseti místech a známky, které obdržely. 

Cenu a diplom si stavební společnosti převzaly na letošním ročníku Setkání lídrů českého stavebnictví 2022, které se uskutečnilo 24.6.2022 na Pražském Hradě. Cenu výhercům předával ministr dopravy Martin Kupka.

Tabulka vítězů

UmístěníSpolečnostHodnocení
1.STRABAG a.s.1,67
2.Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.1,74
3.SWIETELSKY stavební s.r.o.1,78
4.M - SILNICE a.s.1,82
5.FIRESTA-Fišer, rekonstrukce, stavby a.s.1,83
6.COLAS CZ, a.s.1,86
7.Značky Morava, a.s.1,90
8.PORR a.s.1,91
9.HERKUL a.s.1,92
10.EUROVIA CS, a.s.1,92

Zdroj: CEEC Research s.r.o.

Na všech trzích, kde STRABAG působí, včetně toho českého, razíme dlouhá léta jeden základní princip, a tím je partnerství. Stavebnictví není práce pro sólisty, protože stavební projekt je úspěšný pouze tehdy, pokud dáte dohromady skvělý tým a pokud funguje skutečně partnerská spolupráce mezi investorem a všemi dodavateli. Fakt, že jsme se již podesáté umístili v anketě TOP stavební firma na medailové pozici vnímám jako potvrzení toho, že tento náš přístup, který je založen na otevřené komunikaci, respektu k ostatním a aktivním přístupu k řešení problémů, je správnou cestou. Za to, že v očích našich investorů máme stále tak vynikající renomé, děkuji všem našim zaměstnancům, protože každý z nich přispívá k jeho budování svým dílem.  komentuje své vítězství Ondřej Novák, předseda představenstva společnosti STRABAG a.s.

Na druhém místě se umístila společnost Chládek a Tintěra, Pardubice a.s., která v předchozím ročníku obsadila první místo. “Velice mě těší, že se nám v soutěži top stavební společnost roku podařilo úspěšně navázat na medailová umístění z předchozích let. I v roce 2021 jsme se snažili naše obchodní partnery přesvědčit, že spojení se značkou CH&T Pardubice je ta správná volba, která dává smysl a má velkou přidanou hodnotu. Pozitivní zpětná vazba ze strany veřejných zadavatelů promítnutá do hodnocení naší společnosti to bezesporu potvrzuje, za což jsme nejen rádi, ale také si jí velice vážíme a děkujeme za ni. Opětovně jsme si ověřili a zároveň i potvrdili, že podnikatelská filozofie, ze které naše společnost vychází a na jejíž principech již skoro třicet let stojí, stále platí a funguje. Klíčovou roli v tom hrají všichni naši pracovníci. Právě oni jsou nositeli a ambasadory firemních hodnot, a proto především jim patří poděkování za reprezentaci a budování dobrého jména naší společnosti. Ocenění je jejich zásluha“ říká Martin Kvirenc, předseda představenstva akciové společnosti Chládek a Tintěra, Pardubice a.s.

Na třetím stupni vítězů se umístila společnost SWIETELSKY stavební s.r.o., za níž cenu přebíral Radim Čáp jednatel společnosti: „Toto je pro nás již několikáté ocenění tohoto typu v průběhu posledních let. Samozřejmě si toho velice vážíme a je to známka toho, že stavíme kvalitně a jsme pro naše investory a zákazníky stabilní a spolehlivý partner. Velké poděkování patří všem našim zaměstnancům – je to především jejich zásluha. A našim odběratelům a investorům chci poděkovat za důvěru. I v této nelehké době chceme i nadále odvádět kvalitní a precizní práce.“

Děkujeme za hodnocení všem zástupcům veřejné správy a těšíme se na výsledky dalšího ročníku.

Více informací včetně fotografií je k dispozici na:www.ceec.eu