Komatsu potřebu bagr

Tišnov se má rozrůst o 1000 obyvatel, má se stavět na severu města

Tišnov (Brněnsko) 5. ledna (ČTK) - Tišnov na Brněnsku by se mohl do konce dekády postupně rozrůst až o 1000 obyvatel. Místní firma s názvem Němec Jiří stavitel totiž připravuje stavbu 15 bytových domů s 340 byty. S první etapou by chtěla začít letos a hotovo by mohlo být v roce 2028, vyplývá z dokumentu na Informačním portálu EIA k hodnocení dopadů projektu na životní prostředí. Novostavby mají vyrůst v nejsevernější části města mezi Lomnickou a Královou ulicí.

V případě Tišnova je 1000 obyvatel poměrně citelný nárůst, v současnosti totiž ve městě žije okolo 9200 lidí. Na místě plánové výstavby je zatím pole. Budoucí obyvatelé budou bydlet přímo pod vrchem Květnice, který je oblíbeným vycházkovým cílem místních. Zástavba bude zaujímat plochu 6,5 hektaru, domy budou nejvýše čtyřpodlažní a vznikne také 400 parkovacích míst pod zemí a téměř 100 na povrchu. Stavba má podmínku nulového odtoku vody z dešťů do kanalizace, proto zde vzniknou nádrže a zatravněné příkopy na zadržování vodu.

Developer bude postupovat podle územní studie, kterou si nechalo zpracovat město. Podle ní musí postavit čtyři objekty občanské vybavenosti. Jakou budou mít funkci, zatím není jasné.

V Tišnově jsou možnosti nové výstavby poměrně omezené, v posledních dvou dekádách se rozvíjela sousední lokalita Hony za Kukýrnou. Ve strategii bydlení si Tišnov stanovil, že bude držet strop 10.000 obyvatel. Před 20 lety měl zhruba o 1000 obyvatel méně než v současnosti.