husqvarna

Termín pro podání nabídek na budovy pošty v Jindřišské a Moravské je 9. ledna

Praha (ČTK) - Zájemci o koupi budov České pošty na rohu pražských ulic Jindřišská a Politických vězňů a v Moravské ulici musí předložit závazné nabídky do 9. ledna příštího roku. Minimální cena v rámci výběrového řízení obálkovou metodou je pro budovu hlavní pošty v Politických vězňů 1,538 miliardy a pro nemovitost v Moravské 62,4 milionu Kč bez DPH. Pošta to dnes zveřejnila na svém webu.

Zájemci o účast ve výběrovém řízení se musí registrovat do 20. prosince, jinak nebudou moci nabídky podat. Výběrová komise sestaví pořadí uchazečů podle výše nabídnuté ceny 11. ledna. Pošta již dříve uvedla, že Hlavní město Praha bude mít právo dorovnat nejvyšší nabídnutou cenu a magistrát oznámil, že má o nemovitosti zájem.

Pobočka hlavní pošty v Jindřišské ulici, která je součástí budovy v ulici Politických vězňů, bude zachována a nový majitel na ní bude muset s poštou uzavřít nájemní smlouvu, stejně jako na některé další části budovy. Budovu, ve které v současnosti mimo jiné sídlí management podniku.

Budova vznikla mezi roky 1871 a 1890 a její první zásadní přestavba byla v letech 1896 až 1899. Další významnější přestavba se konala v letech v 1912 a 1920 až 1921. Z toho vycházelo i ocenění nemovitosti, které bylo základem pro výpočet vyvolávací ceny. V letech 1996 až 1999 stavbaři v objektu udělali generální rekonstrukci.

Pošta zatím letos získala za prodej nepotřebného majetku přes 600 milionů korun. Podnik hodlá ještě do konce roku nabídnout desítky nepotřebných nemovitostí. Jde například o budovy pošt, administrativní budovy, pozemky nebo byty.

Prodejem nemovitostí se pošta snaží stabilizovat své hospodaření. Loni skončilo se ztrátou 1,7 miliardy Kč a miliardový propad očekává i letos. Do dvou let se má podnik transformovat na provozovatele poboček a komerční Balíkovnu.