Komatsu potřebu bagr

Termín pro nabídky na výstavbu urgentního centra v Liberci uplyne až v říjnu

Liberec 29. srpna (ČTK) - Liberecká nemocnice skoro o dva měsíce prodloužila termín, do kdy mohou firmy podat nabídku na výstavbu urgentního centra. Nově mají firmy čas do 24. října, vyplývá z údajů ve věstníku zakázek. Výstavba urgentního centra je zakázkou s maximální cenou 3,2 miliardy korun.

Termín pro podávání nabídek měl původně skončit 30. srpna. Podle mluvčího nemocnice Václava Řičáře se ho rozhodli prodloužit kvůli dotazu od potenciálního uchazeče o zakázku k zadávacím podmínkám. "Týkal se smlouvy a možnosti upravit termíny, respektive milníky stavby. A protože je to dotaz, který je poměrně zásadní, tak jsme po dohodě s administrátorem veřejné zakázky prodloužili lhůtu pro podání nabídek," uvedl Řičář pro ČTK.

Zakázku nemocnice vypsala podruhé. Napoprvé musela nemocnice výběrové řízené zrušit, protože nedostala žádnou nabídku pod maximální stanovenou cenou. Ta byla o miliardu nižší než teď, tedy 2,2 miliardy korun. Čtyři obdržené nabídky byly v rozmezí od 2,984 do 3,191 miliardy. Novou limitní cenu nemocnici stanovila na základě analýzy trhu.

Při první výběrovém řízení nemocnice dostala k zakázce 300 dotazů a nečekala, že by firmy mohly mít ještě nějaké další, kvůli kterým by musela termín v opakované soutěži posunout. "Měli jsme za to, že jsme drtivou většinu dotazů zodpověděli již v té předchozí zakázce. Nicméně toto je asi cenné zpřesnění zadávacích podmínek, takže je to ku prospěchu," dodal mluvčí nemocnice.

Zakázku tvoří výstavba dvou budov. Jako první přijde na řadu parkovací dům pro 330 aut s energetickým centrem pro celý areál nemocnice. Poté se bude stavět nemocniční pavilon, který bude mít na délku zhruba 120 metrů, na šířku asi 40 metrů a 27 metrů do výšky. Budou v něm operační sály, laboratoře i lůžková část. Nemocnice pavilon urgentní medicíny nutně potřebuje. Jednotný příjem dosud nemá, stejně tak ani centrální laboratoře. Nedostatečný je i počet míst k parkování. Činnost nemocnice také komplikuje to, že oddělení jsou rozdělená do 38 objektů, které nevyhovují ani stavebně.