Cime 2 kvartál 2024

Teplice vypsaly zakázku na dokončení rekonstrukce domu kultury

Teplice 29. prosince (ČTK) - Teplice vypsaly zakázku na druhou etapu opravy domu kultury. Její součástí je stavba nového únikového schodiště a osobního výtahu v administrativní části objektu, rekonstrukce sociálního zařízení či kompletní oprava foyer v prvním patře. Náklady se odhadují na 70 milionů korun bez DPH. Vyplývá to z informací, které zveřejnila radnice na webu.

Stavební firma musí nejprve vybourat schodiště a zásobovací výtah a pak postavit nové. Upravovat bude střechu nad estrádním sálem, vzduchotechniku. Nová bude elektroinstalace vytápění v částech objektu, které řemeslníci opravili v 1. etapě prací. Nové bude nouzové osvětlení schodišť, měnit se budou některé dveře.

Součástí prací je také rekonstrukce šaten u koncertního sálu včetně vestavby sociálního zařízení, elektroinstalace, vzduchotechniky. Práce se dotknou třeba i evakuačního rozhlasu na únikové cestě z kinosálu. Peníze na druhou etapu prací v domě kultury schválili tepličtí zastupitelé v rozpočtu na příští rok krátce před vánočními svátky. Nabídku mohou zájemci o zakázku podat do 30. ledna.

Dům kultury se stavěl v letech 1977 až 1986 ve stylu postmoderny. Centrální prostor tvoří koncertní sál, který doplňuje víceúčelový společenský sál. V zadním traktu jsou místnosti, určené ke klubovým společenským aktivitám.