Komatsu potřebuju Bagr

Tenisový areál v Lužánkách se má modernizovat téměř za 47 milionů korun

Brno 9. listopadu (ČTK) - Brněnský lužánecký tenisový klub (BLTC) plánuje rekonstrukci a modernizaci sportovního areálu, který je přímo v parku Lužánky. Kromě oprav kurtů nebo bezbariérového přístupu se počítá i se stavbou dvou nafukovacích hal, které umožní sportovat i za nepříznivého počasí. Rekonstrukce by vyšla téměř na 47 milionů korun. V případě, že projekt podpoří Národní sportovní agentura, na něj město poskytne dotaci přes 11 milionů korun, řekl dnes na tiskové konferenci novinářům brněnský radní pro sport Tomáš Aberl (TOP 09).

"V plánu je také oprava šesti antukových kurtů včetně odvodnění a automatických závlah, rozšíření a rekonstrukce tří minikurtů s tréninkovou odrazovou stěnou a nové oplocení kurtů," řekl Aberl.

Nafukovací haly podle radního v Brně chybí, členové BLTC tak musí hradit tržní pronájem v komerčních halách. "Někteří jezdí dokonce trénovat mimo Brno, což kromě vysoké ceny a pozdní hodiny tréninků znamená i zdlouhavé dojíždění. To je nevyhovující zejména pro děti. Počítáme s tím, že nově postavené haly budou moci využít i další brněnské tenisové oddíly," dodal Aberl.

Největší část projektu by měla být zaplacena z dotace Národní sportovní agentury, v případě jejího schválení poskytne dotaci 11,7 milionu korun také město a 2,4 milionu korun by měl zaplatit tenisový klub.

Areál BLTC je nejstarším samostatným tenisovým sportovištěm v Brně. Momentálně disponuje například osmi antukovými tenisovými hřišti, tenisovou školičkou nebo tenisovou halou v Drobného ulici.