husqvarna

Vakuové manipulátory HH-Intellitech vstupují na český a slovenský trh

Společnost HH-Intellitech byla založena v Dánsku v roce 2006. Jak už název napovídá, vizí společnosti bylo vyvinout a vyrábět inteligentní řešení pro stavební průmysl.


Inteligentní řešení jsou taková, která se uživatelům vyplatí. Společnost vyvinula ve vzájemné spolupráci s budoucími uživateli vlastní zařízení, která umožňují snazší, efektivnější a bezpečnou práci s deskovými materiály. Tyto vakuové manipulátory byly původně určeny pro manipulaci se sklem, proto se produktová řada označuje jako Glaslift. Postupným vývojem vakuového mechanismu byla rozšířena variabilita využití i na ostatní, dokonce porézní deskové materiály.

 20qd7o3m2jr8568dig78.jpg

Řada modelů Glaslift

Základní model z řady vakuových manipulátorů má označení Glaslift 250. Zařízení umožňuje jednoduchou manipulaci s břemeny do váhy 250 kg. Se strojem lze tedy velmi snadno a s výrazně menší námahou provádět např. montáž oken, osazení velkých výloh apod. Nové generace sacích disků umožňují strojům zvedat nejen skla, ale další širokou škálu materiálů, jako je žula, ocel, sádrokarton, dřevo a betonové prvky. To je důvod, proč se v názvu modelu objevuje Multilifter.


Manipulátor Glaslift 351 je výkonnější variantou stroje Glaslift 250. Liší se vlastním pohonem a vyšší kapacitou zdvihu. Operátor může s uchyceným břemenem velmi snadno pojíždět i na delší vzdálenosti. Z těchto důvodů je zařízení vybaveno akumulátory s velkou kapacitou a vlastním dobíjecím agregátem. Ohlasy zákazníků na sebe nedaly dlouho čekat a náš výrobek se setkal s velkým úspěchem. Satvebníci byli schopni přepravit prvky z místa uložení na montážní místo ve velmi krátkém čase. Dva pracovníci zastali práci čtyř anebo čas montáže byl snížen o polovinu.

 3x5zs3219z0lq55j8oo2.jpg

Glaslift 500

S modelem Glaslift 500 představila naše společnost koncept unikátní 3D manipulační hlavy. Stroj jsme vybavili dálkovým ovládáním a dálkovou servisní diagnostikou. Vznikl jedinečný, robustní velmi výkonný vakuový manipulátor, který je schopný pracovat s břemeny do 500 kg až do výšky 5 metrů ve všech směrech. Možnost rozšíření rozchodu předních kol umožňuje využít i stranového dosahu zdvihacího ramene. Hydraulický proporcionální systém je dimenzován pro velmi jemnou manipulaci s milimetrovou přesností a s velmi pomalým chodem.

 l0eu4dtd4diw4z02due6.jpg

Gerenuk 500

Dosah do výšky 5 metrů však není dostačující. Proto jsme vyvinuli Gerenuk - vakuový dálkově ovládaný manipulátor, který lze zavěsit na všechny teleskopické nakladače, jeřáby a další zdvihací zařízení ke zvedání prakticky všech známých stavebních materiálů. Gerenuk je samostatná jednotka, která významně rozšiřuje funkčnost Glaslift 500 o možnosti použití ve velkých pracovních výškách.

Všechny stroje HH-Intellitech mají jednu věc společnou: šetří a tím vydělávají svým majitelům peníze. Pokud se podíváme pouze na ekonomickou výhodnost pořízení produktů HH-Intellitech, mají nadprůměrnou návratnost investice. Zkracují čas pro kompletaci zakázky, náklady na lidskou práci a snižují významně množství rozbitého materiálu. Práce s vakuovými manipulátory je rychlejší, přesnější a méně náročná pro člověka. Přináší tak majitelům nečekanou konkurenční výhodu, která je patrná při každé jednotlivé instalaci skla, sádrokartonu nebo pásu obvodového pláště.

Na našich webových stránkách si můžete prohlédnout fotodokumentaci nebo videa z realizovaných instalací a posoudit výhody použití techniky HH-Intellitech.

Tým HH-Intellitech

www.hh-intellitech.cz