Cime 2 kvartál 2024

TATRA TRUCKS dodá 20 sklápěčů TATRA PHOENIX společnosti M-SILNICE

Kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS uspěla v otevřeném výběrovém řízení na dodávku 20 sklápěcích vozů pro společnost M - SILNICE, která je členem koncernu MEDIS. Dodávka proběhne v letech 2016 - 2018 prostřednictvím autorizovaného dealera vozů Tatra, společnosti NAPA TRUCKS.

 

Prvních 6 kusů vozidel na podvozku TATRA PHOENIX Euro 6 v konfiguraci 6x6 dodá Tatra společnosti do konce února 2016. Součástí kontraktu je i tříletá servisní smlouva. Všechna vozidla dodá autorizovaný dealer vozů Tatra NAPA TRUCKS, který kromě vysokého standardu servisních služeb nabídl i program školení řidičů či systém sledování a vyhodnocování provozu vozidel. 

 

„Vítězství v tomto náročném výběrovém řízení si velmi ceníme, flotila dvaceti nových tatrovek pro významnou českou stavební firmu je velkým úspěchem pro nás i našeho autorizovaného dealera,“ říká manažer pro klíčové zákazníky TATRA TRUCKS Radek Suk, který vedl jednání o kontraktu.

 

„Technická kvalita a parametry nabízených vozidel spolu s profesionálním přístupem a korektním jednáním nás v otevřeném výběrovém řízení jednoznačně přesvědčily o výběru kopřivnické Tatry. Byl položen základ spolupráce dvou českých firem, což je z našeho pohledu také výrazně pozitivní aspekt uzavřeného kontraktu,“ konstatuje Ing. Zdeněk Babka, místopředseda představenstva a výkonný ředitel společnosti M – SILNICE a.s.

 

Vozidla modelové řady TATRA PHOENIX Euro 6 v konfiguraci 6x6 s třináctilitrovým motorem Paccar MX-13, manuální převodovkou ZF EcoSplit a třístranně sklopnou korbou dodávaná ve firemních barvách společnosti M – SILNICE budou využívána nejenom v rámci výstavby silnic, ale budou provozována i na obalovnách a lomech.

 

O TATRA TRUCKS a.s.

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku a po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům klienta. 80 procent produkce automobilky je určeno k exportu. 

K 31. 12. 2014 zaměstnávala TATRA TRUCKS 845 kmenových zaměstnanců v mateřské společnosti a necelých 500 ve dvou dceřiných společnostech zaměřených zejména na slévárenství a kovárenství. V roce 2014 dosáhly tržby 3,7 miliardy Kč a společnost prodala 850 a vyrobila 821 vozidel. Produktivita práce z přidané hodnoty stoupla meziročně o 66 procent. Na konci roku 2014 byl zahájen prodej nové generace vozů TATRA PHOENIX Euro 6.

 

O společnosti M - SILNICE a.s.

Společnost M – SILNICE a.s. je členem ryze českého koncernu MEDIS.  Vysokou profesionalitou, odpovědností a více než šedesátiletou tradicí v oboru se řadí mezi stabilní a kvalitní dodavatele v odvětví dopravní infrastruktury nejenom v České republice ale i v zahraničí. Prioritní činnost společnosti představuje výstavba a rekonstrukce dálnic, pozemních komunikací, mostů. Portfolium společnosti zahrnuje rovněž stavby vodohospodářské a ekologické, zemní práce, inženýrské sítě a rekultivace, výrobu a dodávky drceného kameniva, obalovaných asfaltových směsí. V  letošním roce se společnost M – SILNICE a.s. umístila na 2. místě v soutěži TOP STAVEBNÍ SPOLEČNOST, v další prestižní soutěži získala titul Česká dopravní stavba roku 2014.