husqvarna

STATECH nově nabízí manipulátory. Magni pro těžké výkony

Společnost STATECH s.r.o. je na českém trhu lídrem v oblasti pronájmu, prodeje a servisu nových i použitých pracovních plošin. Nedávno svoji pozici ještě posílila, když se stala zástupcem italského výrobce teleskopických manipulátorů, firmy Magni Telescopic Handlers.

„Manipulátory Magni představují stroje šampiónů pro těžké úkony. Společnost Magni je díky své spolehlivosti a profesionalitě ideálním partnerem pro český a slovenský trh,“ uvedl jednatel firmy STATECH Pavel Boubelík.

Magni vyrábí manipulátory v několika řadách a modelech. Bezpečnost při jejich práci zajišťuje patentovaný systém řízení zatížení, který odhaluje rizika přetížení a brání dalším přitěžujícím pohybům. Systém RFID automaticky rozpoznává použitá přídavná zařízení.

Řada RTH Smart pokrývá menší otočné teleskopické manipulátory ideální jak pro staveniště, tak i pro nájemní vozový park. Náklad od 4 do 5 tun dostanou do výšky až 24,6 metru. Kompaktní a multifunkční stroj je kompatibilní s velkým množstvím příslušenství. Je vybavený otočnými stabilizátory s velkou kontaktní plochou. Kompaktní podvozek umožňuje manévrovat v úzkých prostorech.

Řada RTH nabízí širokou škálu strojů od nejjednodušších modelů až po nejvýkonnější otočný teleskopický manipulátor na světě RTH 13.26 SH. Ten má maximální nosnost 26 metrů a zvládne zatížení až 13 tun. Je tak dokonalým pomocníkem při manipulaci s těžkými náklady do velkých výšek na stavbách, v průmyslových provozech, nebo v přístavech.

TH 6.20 je teleskopický manipulátor vhodný pro náročná místa a může dosáhnout úplné bezpečnosti až 20 metrů na výšku. Je vybavený funkcí bočního posunu, která koriguje polohu nákladu, aniž by se muselo hýbat samotné vozidlo. Tento typ může být vybavený navijákem, takže dokáže pracovat se zavěšenými břemeny.

Teleskopické manipulátory řady HTH jsou optimální pro pohyb velkých a objemných nákladů v naprosté bezpečnosti. Kompatibilita se širokou škálou příslušenství zaručuje mimořádnou univerzálnost. Pohon všech kol, tři režimy manévrování a vysoká světlá výška zajišťuje vysokou ovladatelnost na všech typech terénu. Nejrobustnější teleskopický manipulátor HTH 50.14 je schopen zvednout až 50 tun. Může přenášet velké bloky mra moru nebo kamene v lomech, ocelové tyče, kolejnice či jiné kovové konstrukce. Je to ideální stroj pro údržbu těžebního zařízení. Společnost nově nabízí i pronájem teleskopických plošin pod značkou mateco.“

S rostoucím počtem nabízených strojů rozšířila firma STATECH také plochu svých poboček. Novou a v pořadí osmou pobočku otevřela na konci minulého roku v Ústí nad Labem v areálu firmy Elpa na Podhoří. Zároveň pobočku v hlavním městě přestěhovala do Prahy 15 v ulici K Měcholupům 495. Otevírací doba zůstává stejná od 7 do 15.30 hodin, přičemž servis funguje 24 hodin denně.