Cime 3 kvartal 2024
2:09

Scania představila modelovou řadu XT, redakce Stavebniserver.com byla u toho

Tým redakce Stavebniserver.com se zúčastnil mimořádně vydařené akce, kterou v Brně - Líšni uspořádala společnost Scania Czech Republic. Zájemci si mohli v reálném provozu vyzkoušet nové vozy z řady XT s třináctilitrovým šestiválcem o výkonu 500 koní a 2350 Nm

Potenciální zákazníci si mohli reálně otestovat nakládku bagrem i cestu a následnou vysypávku do drtičky kamenů. Po celou dobu si mohli účastníci akce vyzkoušet všechny výkonnostní módy, převodovky i různé motorizace i konfigurace nákladního automobilu Scania. „Akce sloužila k tomu, abychom s  novým vozem seznámili veřejnost. V lomu Kalcit jsme měli celkem šest modelů Scania XT, které jezdily s nákladem i bez, a tři statická vozidla,“ informoval Štěpán Venhoda, product manager ve společnosti Scania Czech Republic s.r.o.

Scania postupně představuje nové vozy na několika místech České republiky i na Slovensku. V Líšni šlo o premiérovou prezentaci řady XT. „Vyšli nám tady vstříc a zapůjčili nám plochu lomu, kde si zákazníci mohli vozy vyzkoušet. Akce se setkala s významným úspěchem. Zájem byl velký, vozidla šla od rána do odpoledne z ruky do ruky,“ doplnil Štěpán Venhoda.

Předváděcí akci doplnila také statická prezentace, při ní si mohli zájemci prohlédnout domíchávač betonu a tahač sklápěcího návěsu.

Více informací se dozvíte ve videu.