Cime 2 kvartál 2024

RENAULT TRUCKS T CISTERNOVÉ VOZIDLO: PŘEDNOSTÍ JE UŽITEČNÉ ZATÍŽENÍ A BEZPEČNOST

Renault Trucks představuje speciální nabídku pro zákazníky, kteří se zabývají přepravou nebezpečných látek, potravin rychle podléhajících zkáze nebo chemických produktů. Renault Trucks T Cisternové vozidlo bylo koncipováno tak, aby splňovalo dva hlavní požadavky těchto oborů: užitečné zatížení a bezpečnost.   

Přeprava nebezpečných nákladů podléhá zvláštním nařízením. Renault Trucks reaguje na požadavky svých zákazníků a nabízí jim model řady Renault Trucks T (International Truck of the Year 2015) v provedení Cisternové vozidlo. Díky speciální konfiguraci má vozidlo nižší hmotnost, čímž nabízí vyšší užitečné zatížení a je vybaveno množstvím prvků pro zvýšení bezpečnosti řidiče a přepravovaného zboží.

Renault Trucks T Cisternové vozidlo nabízí v sériové výbavě ráfky, nádrže a vzduchojemy z hliníku a odlehčenou točnici, které přispívají k nižší hmotnosti prázdného vozidla a tím k vyššímu užitečnému zatížení. Navíc byly některé postradatelné prvky zcela eliminovány – jako například spodní prodloužení dveří. Celkové užitečné zatížení vozidla v konfiguraci Sleeper Cab tak může být vyšší až o 270 kg v porovnání se standardní verzí modelu T.

Pravá strana podvozkového rámu je odstrojená a umožňuje tak snadnou montáž dalšího specifického vybavení nezbytného pro tento typ přepravy. Co se týče bezpečnosti řidiče a zboží je tento speciál sériově vybaven novým systémem kontroly tlaku v pneumatikách (Tyre pressure  monitoring System). Díky tomuto systému může řidič kontrolovat na přístrojové desce tlak v pneumatikách a tím zabránit jejich podhuštění a případnému poškození. Systém rovněž pomáhá optimalizovat spotřebu paliva a životnost pneumatik. T Cisternové vozidlo je sériově vybaveno pneumatikami s nejlepšími parametry na trhu z hlediska brzdné dráhy. Sériová výbava tohoto modelu dále obsahuje balíček Protect s adaptivním tempomatem pro udržování bezpečné vzdálenosti od vpředu jedoucího vozidla, světla do zatáček, automatické rozsvěcení světel, xenonová světla, ostřikovač světel nebo systém kontroly tlaku v pneumatikách.  

T Cisternové vozidlo získalo osvědčení ADR* pro přepravu všech druhů nebezpečných materiálů a je vybaveno ochranným krytem na výfukovém potrubí, vypínačem baterií anebo výstražnými svítilnami, které jsou vnitřní výbavou kabiny.

* ADR - Evropská dohoda o mezinárodní silniční přepravě nebezpečných věcí.