Cime 3 kvartal 2024

RECYKLACE JE JIŽ NUTNOSTÍ (A NENÍ NA TOM NIC SLOŽITÉHO!)

Ke zlepšení recyklace a opětovnému použití materiálů stačí jen několik kroků, i při nevšedních procesech.

Všude čteme o důležitosti recyklace. O tom, že je to naše povinnost. Uvědomělý čin vůči planetě a životnímu prostředí.

Určitě se všichni shodneme. Ale... (musí tam být vždycky "ale"?) v některých případech, těch atypických nebo neobvyklých, musíte být chytří, abyste mohli recyklovat.

Proto jsme se rozhodli, že vám povíme několik neobvyklých příběhů o recyklaci, které nám poslali naši zákazníci. V mnoha případech jsme byli ohromeni a doufáme, že po přečtení jejich příběhů budete také. A pokud máte také nějaké vlastní bizarní příběhy, pošlete nám je!

SÍRAN VÁPENATÝ

Představte si obrovskou fabriku. Chemická společnost, která jde ruku v ruce s oběhovým hospodářstvím. Tato společnost má asi 150 000 metrů krychlových síranu vápenatéhokontaminovaného nylonovými fóliemi. Připojili tak na svůj stroj Caterpillar 323 prosévací koš MB-S18 s malými otvory a voilá! Prach je zbaven všech nylonových zbytků. Neobvyklá, ale velmi účinná metoda.

OČIŠTĚNÁ ZEMINA

Výhoda vyměnitelných sít u lžic MB Crusher spočívá právě v tom, že jsou k dispozici v různých velikostech v závislosti na potřebné práci. Například v Chile se k čištění zeminy od dřeva a chrastí použila třídicí lžíce MB-S18 na stroji Case 210 s košem se širokými oky.

LEPIVÉ MATERIÁLY

Každý jistě souhlasí s tím, že rekultivace brownfieldů je náročná práce. Oslovila nás skotská společnost, která se specializuje právě na tyto náročné úkoly. Ti ve skutečnosti používají bubnovou frézu MB-R800 k míchání lepkavých a mokrých materiálů před jejich dodáním do tepelného zařízení, čímž zvyšují jeho účinnost. Tohle je jedna z aplikací, která nám vyrazila dech

NEVŠEDNÍ APLIKACE

Když jsme uváděli na trh řadu rotorových lžic, představovali jsme si je jako velmi univerzální, právě proto, že rotory lze měnit na místě v závislosti na prováděné práci. A díky širokému výběru typů rotorů jsme také věděli, že s těmito lžícemi mohou naši zákazníci zvládnout jakoukoli práci. Nedokázali jsme si však představit, že by dokázali: provzdušňovat sůl, prosévat ocelový prach a dokonce míchat popel. Všechny materiály, které dříve zůstávaly ve stavu odpadu, tak  díky recyklačnímu přístupu firem a používání výrobků MB Crusher našly další využití. Gratulujeme!

NÁVRAT DO 80. LET

Zkrátka, všechny tyto aplikace jsou velmi zajímavé, že? A tak bychom chtěli skončit něčím ještě zajímavějším, ne-li zábavnějším. Vždyť tady v Itálii je léto!

Přihlaste se, pokud jste vyrůstali v 80. letech!

Jistě si pamatujete na letní táboráky. Představte si, jak pomocí drapáku MB-G900 připravujete dříví a rozděláváte největší táborák všech dob! WOW! Kdo si dá marshmallows?

A pokud někdo špatně zaparkoval nebo si zapomenete klíče, neváhejte použít drapák MB-G900. Náš zákazník si s tím hlavu nelámal. Proč taky, když je to tak snadné?