Komatsu potřebu bagr

První vozidla Scania na LNG v provedení low deck pro DHL Supply Chain

Společnost DHL si jako první v České republice převzala 3 nákladní vozidla Scania s pohonem na zkapalněný zemní plyn, které jsou v provedení „low deck“ – tedy díky nízké světlé výšce umožňují přepravci používat návěsy s vnitřní výškou nakládky 3 m.

Nákladní vozidla Scania R 410 jsou poháněna osvědčeným třináctilitrovým šestiválcem o výkonu 410 koní. „Trojice moderních tahačů na zkapalněný zemní plyn je určena pro přepravu komponentů z crossdocku v Nepřevázce do německých výrobních závodů našeho klienta z automobilového průmyslu,“ dodává Kateřina Rázlová, ředitelka automobilové divize společnosti DHL Supply Chain.

Točivý moment (2 000 Nm) a jízdní vlastnosti jsou u tohoto plynového motoru srovnatelné s dieselovým agregátem, navíc je vozidlo tišší, produkuje až o 15 % méně emisí CO2 a náklady na provoz LNG mohou být v závislosti na trase a nákladu nižší o cca 25 %. Dojezd standardního tahače na zkapalněný zemní plyn pak může přesáhnout i více než 1 100 km.

„Poptávka po ekologické přepravě je stále větší. Proto vám vlastnictví vozidla na LNG nebo LPG otevírá dveře do řady výběrových řízení,“ říká prodejce nových vozidel Scania Pavel Kluch. A dodává: „Zákazníci se mohou ucházet o nové zakázky, které by provozem klasických naftových vozidel nezískali.“

„Máme velkou radost, že se nám podařilo realizovat další iniciativu v rámci programu skupiny Deutsche Post DHL pro ochranu životního prostředí Go Green, která směřuje k ambicióznímu cíli nulových emisí oxidu uhličitého do roku 2050,“ říká Kateřina Rázlová.

Na foto zleva:
Scania CER: Roman Schäfer – obchodní zástupce (servisní služby), Jan Pokuta – vedoucí servisu Mnichovo Hradiště, Pavel Kluch – obchodní zástupce, Tomáš Mach – vedoucí prodeje
DHL  Supply Chain: Lubomír Sasarák – manažer transportu, Kateřina Rázlová – ředitelka automobilové divi
ze

První ze tří souprav ujede ve službách DHL 160 000 kilometrů ročně, u dalších dvou nákladních vozidel se počítá s 260 000 ujetými kilometry ročně. „Soupravy jezdí na trasách do Německa, kde je vhodná infrastruktura, takže díky pečlivému plánování tras máme zásobování palivem zajištěno. V každém případě toto je první krok k postupnému rozšiřování flotily o vozidla na LNG,“ dodává Kateřina Rázlová.

Více informací o vozidlech Scania na LNG/CNG naleznete také na webu scania.cz