Komatsu potřebu bagr

Pracovní plošiny ROTHLEHNER pro stavebnictví

Společnost ROTHLEHNER pracovní plošiny s.r.o. se zabývá prodejem, servisem a poradenstvím v sektoru pracovních plošin. Koncepce firmy je založena na prodeji široké škály pracovních plošin, kvalitním odborném servisním zázemí a dlouhodobém vztahu jak s dodavateli, tak se svými zákazníky.

Společnost ROTHLEHNER je dominantní společností s největším podílem trhu v oblasti prodeje a servisu pracovních plošin v ČR a SR. Nabízí široký sortiment všech typů pracovních plošin od významných evropských dodavatelů. Patří mezi ně např. značky Denka Lift, GSR, HAULOTTE, PB Lifttechnik, Blue Lift, či Falkon Spider. Široká nabídka, která zahrnuje všechny potřebné typy strojů, umožňuje hledat pro zákazníky vždy to nejvhodnější řešení. Svým většinovým podílem na trhu udává ROTHLEHNER vývojové trendy jak v technologických inovacích, tak i v oblasti bezpečnosti práce při nasazení plošin.

q0easva55fttbufyr63y.jpg

Pro sektor stavební výroby nabízí ROTHLEHNER samohybné pracovní plošiny největšího evropského výrobce Haulotte Group. Za celou dobu spolupráce se na český trhu dostalo přes 2100 pracovních plošin. Předností plošin Haulotte je především kvalitní evropské provedení, spolehlivost a pracovní charakteristiky – velké stranové dosahy, intuitivní ovládání a snadná údržba.

Nové modely kloubových plošin pro stavebnictví

Společnost Haulotte si od počátku udržuje pozici vedoucího inovátora v kloubových samohybných plošinách. Rozsáhlý program získávání zpětné vazby od uživatelů plošin, umožňuje provádět inovace, která reagují na požadavky trhu. V roce 2014 byly uvedeny kloubové plošiny nové generace. Po pozitivní odezvě dochází k rozšíření inovací i na další modely v řadě.

Nové koncepční změny snižují především výrazným způsobem provozní náklady strojů v jejich životním cyklu.

Úspor je dosaženo instalací nejmodernějších pohonných agregátů Kubota. Servisní náklady snižuje využití spolehlivých komponentů renomovaných výrobců BOSCH, SAUER DANFOSS, HYDRAFORCE, DEUTSCH a dalších. Provozní úspory jsou dále dány snížením časů jednotlivých servisních úkonů a zkrácením doby vyhledávání závad. Stroje využívají moderní generaci řídící elektroniky s možností vzdálené realtime diagnostiky.

Plošina HA 20 RTJ s pracovní výškou 20, 6 m a stranovým dosahem až 12,2 m představuje jedničku ve třídě kloubových plošin. Robustní konstrukce, originální značkové komponenty a snadná servisní diagnostika zajišťují dlouhou životnost plošiny. Stroj je pro maximální průjezdnost terénem vybaven kyvnou nápravou, pohonem všech 4 kol a oběma řiditelnými nápravami. Robustní podvozková část je konstruována s dostatečnou světlostí a masivní ochranou natáčecích systémů na přední i zadní nápravě.  Z hlediska obsluhy stroje byl kladen zvýšený důraz na bezpečnost práce a prevenci rizik při zachování jednoduchého, přehledného a spolehlivého systému ovládání. Jako výrazný bezpečnostní prvek vyvinula společnost Haulotte zařízení, které aktivně chrání obsluhovatele v pracovním koši proti specifickému riziku tzv. chycení do pasti (přimáčknutí obsluhovatele k zábradlí pracovního koše po kolizi s pevnou překážkou ve výšce). Active Shield Bar je patentovaným zařízením a je možné ho instalovat na všechny modely kloubových strojů Haulotte.

Pro další informace se podívejte na stránky www.rothlehner.cz. V ucelené řadě kloubových strojů nové generace najdete stroje od pracovní výšky 16 m do 43 m.

Spolehlivý partner pro servis plošin

Pro všechny typy plošin poskytuje ROTHLEHNER autorizovaný servis a dodávky náhradních dílů. Servisní centrála v Praze Horních Počernicích patří k nejmodernějším servisním střediskům pracovních plošin ve střední Evropě. K dispozici je také 10 servisních vozidel a sklad náhradních dílů s 9000 položkami. Společně s kolegy z německé servisní sítě Lift Manager, která je aktivní i v okolních státech, tvoří nejsilnější servisní skupinu specializovanou pouze na servis pracovních plošin ve Střední Evropě.

Všichni v ROTHLEHNERu jsou připraveni postarat se o Vaše požadavky při práci ve výškách. Již více jak 22 let.

Text: Marek Tomášek
ROTHLEHNER pracovní plošiny s.r.o.