Komatsu potřebu bagr
8:39

Nový Volkswagen Caddy 5 Cargo

Pevné základy

Logistika hraje v úspěšné realizaci stavebních zakázek významnou roli. Skvělým pomocníkem ve stavebnictví je v tomto ohledu zcela nový Volkswagen Caddy 5 Cargo, který právě vstupuje na český trh s akční cenou od 399 000 Kč bez DPH.

Volkswagen Užitkové vozy pokrývá svým širokým portfoliem lehkých užitkových vozů od kompaktního Caddy přes legendární Transporter až po prostorný Crafter či nezastavitelný Amarok jakékoli požadavky zákazníků ze stavebních oborů. Nabídku hannoverské značky nyní posouvá na ještě vyšší úroveň pátá generace oblíbeného modelu Caddy.

Caddy je nejmenším modelem v nabídce značky Volkswagen Užitkové vozy. To však neznamená, že by za svými většími sourozenci zaostával robustností, vytrvalostí a všestranností. Ve zcela nové, v pořadí již páté generaci naopak posouvá laťku ve svém segmentu o pořádný kus výš.

Zcela nový Caddy 5 je prvním modelem značky Volkswagen Užitkové vozy, který používá koncernovou modulární platformu MQB. To umožnilo designérům navrhnout atraktivní, dynamický vnější design s ještě větším vnitřním prostorem. Inženýři získali navíc díky novému technickému základu možnost zařadit do výbavy nejmodernější asistenční systémy, které maximalizují bezpečnost a komfort.

Vozy páté generace Caddy lze objednávat s celkem 19 asistenčními systémy. Pět z nich přitom slaví v modelu Caddy premiéru, zatímco ostatní usnadňují řidiči řízení a pomáhají k bezpečnější jízdě v modernizované podobě s řadou nových funkcí. Největší inovací je bezesporu „Travel Assist“ pro asistovanou jízdu v celém rozsahu provozních rychlostí. Rovněž nový je sériově dodávaný asistent pro odbočování vlevo, který dokáže zabránit kolizím s protijedoucími vozidly. Další významnou novinkou je „Trailer Assist“, s nímž hravě zvládnou náročné couvání s přívěsem i méně zkušení řidiči.

Každodenní cestování a práci na staveništích usnadní také sériově dodávaná klimatizace, rádio a elektrická parkovací brzda, nebo za příplatek dodávané výbavy jako jsou možnost sklopení sedadla spolujezdce, zpětná kamera či elektrická zásuvka s napětím 230 V na přepážce.

Stejně jako předchůdce se i pátý Caddy dodává se dvěma různými rozvory jako Caddy Cargo a Caddy Cargo Maxi. Jejich nákladový prostor pojme 3,1 m3, resp. 3,7 m3 (Maxi), přičemž maximální délka nákladového prostoru až k přepážce je 1797 mm (Cargo), resp. 2150 mm (Cargo Maxi). Pozoruhodná je díky nové zadní nápravě i šířka mezi podběhy 1230 mm, takže do zcela nového modelu Caddy Cargo naložíte dvě europalety. Širší varianta bočních posuvných dveří u Caddy Cargo  Maxi umožňuje navíc nakládat palety nejen zezadu, ale i zboku.

Stejně inovativní jako asistenční systémy jsou nové čtyřválcové vznětové motory TDI pro Volkswagen Caddy 5 Cargo. Jednotky TDI patří mezi nejčistější turbodiesely na světě. Volkswagen Užitkové vozy je nabízí ve třech výkonových verzích 55 kW (75 k), 75 kW (102 k) a 90 kW (122 k), a to v kombinaci s 6stupňovou manuální převodovkou nebo 7stupňovou automatickou převodovkou DSG. Otázku emisí spolehlivě řeší systém Twindosing, který udržuje emise oxidů dusíku na minimu za všech provozních podmínek. Výběr systémů pohonu se bude postupně rozrůstat. Kromě TDI je na výběr také motor TSI na benzin, který později doplní varianta TGI na stlačený zemní plyn (CNG) a hybridní pohon eHybrid s možností vnějšího nabíjení. Od jara bude možné objednávat také Caddy 5 Cargo s pohonem všech kol 4MOTION, který si poradí i s náročnějším terénem.

Zcela nový Volkswagen Caddy 5 Cargo má tedy všechny předpoklady k tomu, aby navázal na úspěchy svých předchůdců a stal se pevným základem firemních flotil.