Komatsu potřebu bagr

Nákladní vozy Ford vstupují na český trh

Společnost Ford Trucks International oznámila na tiskové konferenci v hotelu Corinthia Praha vstup do České republiky. Nákladní vozy Ford Trucks bude distribuovat společnost F TRUCKS a.s., importér pro ČR.

Nákladní automobily Ford Trucks budou na českém trhu zastoupeny třemi výrobními řadami – silničními tahači, stavební řadou a rozvážkovými vozidly. Vozidla Ford Trucks se opírají především o kvalitu, odolnost, efektivitu a nízké celkové provozní náklady. Tyto vlastnosti jsou zároveň základními kameny globální strategie značky Ford Trucks. Vozidla vyráběná v tureckém Inonu v sobě spojují moderní technologie a dovednosti progresivního týmu vývojových a výrobních pracovníků s inovativním přístupem ve vývoji materiálů a výrobě jednotlivých komponentů a agregátů, včetně moderních motorů.

4ji5wkik0b8gzflp1gxk.jpg

Nákladní automobily Ford Trucks jsou osazeny 13litrovými motory Ecotorq s výkonem 420 a 480 koní, případně 9litrovými motory s výkonem 330 koní. Motory splňují přísné emisní požadavky dle normy Euro 6. Hnací trakt je doplněn automatizovanými nebo manuálními převodovkami ZF. Nákladní Fordy disponují širokým výběrem kabin a podvozky v konfiguracích 4x2, 6x2, 6x4, 8x2 a 8x4 nabízí uplatnění pro celou řadu zákaznických aplikací. Řidič má kromě moderní pohodlné kabiny k dispozici řadu asistenčních systémů, jako např. LDWS, AEBS, které mu pomáhají při jeho práci a celkově zvyšují bezpečnost jízdy s vozidly.

„Naše zkušenosti se značkou Ford jsou vynikající. Užitková vozidla, která prodáváme v našich autosalonech společně s osobními, jsou u zákazníků velmi oblíbená pro svoji spolehlivost a efektivní provoz. Vždyť slovo Transit se v Česku stalo synonymem pro dodávku“ říká Miloš Pavlíček, majitel jednoho z největších autorizovaných prodejců automobilů Ford v ČR, společnosti AUTO IN. „Z tohoto důvodu jsme nabídku spolupráce ze strany Ford Trucks International s nadšením přijali a stali se akcionáři nového importéra, společnosti F TRUCKS“, dodává Pavlíček.

bimc4f30t3ymc6i0hra7.jpg

S prodejem vozidel Ford Trucks jsou spojeny také vysoce kvalitní poprodejní služby. „Se servisem nákladních vozidel a autobusů máme téměř dvacetileté zkušenosti. V naší síti se pravidelně staráme o více než 6 000 nákladních vozidel a 1 500 autobusů“ uvádí Luboš Cekr, předseda představenstva společnosti KAR group, druhého akcionáře importéra vozidel Ford Trucks. „Poskytování poprodejních služeb na vysoké úrovni v rámci naší servisní sítě i u smluvních partnerů podpoří naše prodejní plány s novou značkou nákladních vozidel“ doplňuje Cekr, jehož servisní síť patří mezi největší v ČR.

O nákladní automobily Ford Trucks projevila zájem již řada společností, ať už z oboru přepravy a logistiky, tak z oboru stavebnictví. „Jsem přesvědčen, že nové nákladní automobily Ford budou z pohledu pořizovacích a provozních nákladů velmi zajímavé pro většinu českých firem. S prvními zákazníky již projednáváme první dodávky. Vozidla postupně představíme přímo zákazníkům, na blížících se výstavách a samozřejmě připravujeme i road show“ nastiňuje plány pro nejbližší období Tomáš Jiřička, výkonný ředitel společnosti F TRUCKS.

 

O společnosti Ford Trucks International

Ford Trucks International patří mezi největší výrobce nákladních vozidel s celkovou hmotností nad 16 tun na světě. Ve výrobním závodě v tureckém Inonu se kromě nákladních vozidel vyrábí také motory, nápravy a další komponenty pro modelovou řadu Ford Transit. Více než 50letá výrobní tradice je kombinována se silným důrazem na výzkum a vývoj. V novém vývojovém centru postaveném v roce 2015 pracuje více než 1 400 zaměstnanců a podílí se tak na vývoji hlavních komponent nákladních vozidel Ford Trucks, vč. zcela nových motorů.

Ford Trucks prodává svá vozidla ve více než 25 zemích střední a východní Evropy, Ruska a SNS, Blízkého Východu a Afriky s cílem rozšířit distribuční síť do 50 zemí v roce 2020.

Více informací o Ford Trucks na www.fordtrucks.com.tr

 

O společnosti F TRUCKS a.s.

Společnost F TRUCKS a.s. vznikla za účelem dovozu a distribuce nákladních vozidel Ford Trucks. Zakladateli a akcionáři společnosti jsou AUTO IN s.r.o., jeden z největších autorizovaných prodejců vozidel Ford v ČR a KAR group a.s., provozovatel jedné z nejširších servisních sítí pro nákladní vozy a autobusy v ČR.

Roční objem prodejů společnosti AUTO IN přesahuje 2 500 nových osobních a 1 000 užitkových vozů, spolu
s ojetými vozidly je to celkem 4 500 kusů. Společnost zaměstnává téměř 300 zaměstnanců. Majitelem a jednatelem společnosti je Ing. Miloš Pavlíček, který je zároveň předsedou představenstva importérské společnosti F TRUCKS a.s.

KAR group ve své síti poskytne servis více než 6 000 nákladních vozů a 1 500 autobusů. Práci dává 250 zaměstnancům v různých regionech. Předsedou představenstva společnosti KAR group je Ing. Luboš Cekr, který je zároveň místopředsedou představenstva společnosti F TRUCKS. KAR group je součástí skupiny ČSAD Ostrava Tomáše Vrátného, která se dlouhodobě věnuje poskytování služeb spojených s osobní a nákladní dopravou.

Více o společnosti F TRUCKS a podrobné nabídce vozidel na stránkách www.ftrucks.cz