Komatsu potřebu bagr

Mininakladače SHERPA - řekněte sbohem těžké práci

„Posláním mininakladačů SHERPA je udělat z těžké práce historii.“ S touto myšlenkou přišla nizozemská společnost HANENBERG MATERIEEL BV před více než třemi desetiletími. Její majitelé od začátku věděli, že jejich snaha bude mít úspěch právě tehdy, pokud povede k ulehčení těžké práce. Společnost přinesla v oboru stavební mechanizace řadu užitečných inovací, avšak skutečným zlomem v historii byl rok 2002, kdy světlo světa spatřil první smykový mininakladač SHERPA.

Řada SHERPA 100 je základní strojní jednotka pro mnoho pracovních aplikací. Z původního modelu se v průběhu let vyvinulo několik základních typů se zaměřením na nejrozmanitější pracovní aplikace. Uživatel si může vybrat ze dvou základních rozměrů o šířce 76 cm, která je přizpůsobena průjezdu standardními zárubněmi nebo robustnějším strojem se šířkou 112 cm, zejména pro exteriérové a terénní práce. Kromě konvenčních naftových a benzínových motorů nabízí výrobce nakladače s elektrickým pohonem SHERPA 100 ECO. Ten zajišťuje zcela nehlučný a bezemisní provoz při zachování vysokého výkonu. Standardní 360 Ah akumulátory poskytují dostatek výkonu pro sedm hodin nepřetržité práce. Pro ještě náročnější nasazení může být SHERPA 100 ECO vybaven lithiovými bateriemi s vyšší kapacitou a zkráceným nabíjením nebo připojen přímo na elektrickou síť.

Speciálně pro demoliční práce byl vyvinut SHERPA 100 EHD se zesíleným výložníkem a rádiovým ovládáním. Díky svému unikátnímu řešení tak tento stroj přináší nejen maximální pohodlí pro obsluhu, ale zejména významně zvyšuje bezpečnost práce.

SHERPA 100 není jen spolehlivým a výkonným nakladačem. Díky široké nabídce pracovních nástrojů je to všestranný pomocník pro nasazení v nejrozmanitějších pracovních operacích.  Lopaty a vidle pro terénní úpravy a manipulaci materiálu, řada speciálních ramen pro přenášení předmětů, bourací kladiva pro demolice, aktivní nářadí pro zemní práce, vylamovač dlažby, strhávací škrabka na podlahy, zametací kartáč, míchačka na beton – to vše je SHERPA. Zcela unikátní je však systém vakuové manipulace betonových tvarovek a deskové dlažby. Nástavbová jednotka s vývěvou se připojí na nosič SHERPA 100, podle požadované operace vybereme manipulační rameno a sestavu doplníme vhodným koncovým adaptérem, který nám umožní zcela bez námahy přenášet a pokládat například betonovou dlažbu a obrubníky, tvárnice, či pokládat deskové obklady. Systém dokáže pohybovat břemeny až do hmotnosti 140 kg.

Díky svým rozměrům a hmotnosti si váš stroj SHERPA kdykoli odvezete v dodávce nebo na přívěsu za osobním autem.  Provoz nakladače tak nevyžaduje žádné další investice a provozní náklady.

Mininakladače SHERPA si díky svojí univerzálnosti a spolehlivosti našli své místo ve strojovém parku bezpočtu firem i řemeslníků po celém světě. Nyní mohou ušetřit těžkou práci a náklady i vám.


KONTAKT

Zbyněk Kučera
Produktový manažer
Tel: + 420 777 784 261

MANATECH CZ s.r.o.
Jiřice 247
396 01 Humpolec

www.manatech.cz