husqvarna
2:41

Marokánka 2018 představila řadu novinek

Tradiční setkání společností zabývajících se těžebními a stavebními stroji se uskutečnilo v pískovně Marokánka v Bělči nad Orlicí nedaleko Hradce Králové. Na více než hektarové ploše dominovala pořádající firma KUHN–BOHEMIA a.s., která na českém trhu zastupuje renomované značky Komatsu či Ammann. Akce se uskutečnila také díky vstřícnosti společnosti Městské lesy Hradec Králové, které právě Marokánka patří.

 

„Marokánka je nejdéle pořádaná akce bez přerušení na českém trhu v našem odvětví. Letos jsme si pro návštěvníky připravili řadu nových exponátů. Jsou jimi například nové hybridní rypadlo Komatsu HB 215 LC. Novinku máme i v kolových rypadlech, konkrétně Komatsu PW 118 MR, což je nový typ hydraulického rypadla,“ uvedl Jiří Bosák, ředitel pobočky Pardubice společnosti KUHN–BOHEMIA a.s.

 

Na Marokánce 2018 se vedle firmy KUHN–BOHEMIA prezentovaly další společnosti z oboru. „Letos se tady objevilo více novinek, nejen co se týká našich strojů Komatsu, které si návštěvníci mohli prohlédnout, vyzkoušet a odborně o nich diskutovat s našimi techniky. Přijelo sem několik nových firem a bylo zajímavé seznámit se s jejich produkty,“ doplnil Jiří Bosák.

 

Společnost KUHN–BOHEMIA představila na letošní Marokánce také stavební stroje Ammann. Od ledna se totiž stala výhradním prodejcem a poskytovatelem servisu strojů této značky s provozní hmotností nad 5 tun. KUHN–BOHEMIA tak chce navázat na velmi silnou pozici Ammannu v České republice a postupně ještě zvýšit jeho podíl na trhu. „Ammann je světový výrobce hutnicí techniky ze Švýcarska. Naše firma KUHN–BOHEMIA získala od 1. ledna 2018 výhradní zastoupení pro celou Českou republiku na válce hmotnostní kategorie 5 tun a výš,“ prozradil ředitel pobočky Pardubice společnosti KUHN–BOHEMIA a.s.

 

Více informací se dozvíte ve videu.