husqvarna
1:56

Kolový nakladač poháněný metanem – projekt TETRA

Značka CASE Construction Equipment představila na stavebním veletrhu BAUMA svoji vizi budoucnosti, prototyp kolového nakladače poháněného metanem – projekt TETRA

Nový design nakladače je jasným odklonem od všeho, co jsme až dosud viděli v oboru stavebních zařízení. Prototyp poháněný metanem odráží rostoucí význam alternativních paliv a prokazuje jejich použitelnost ve stavebních zařízeních a rovněž možnost výroby a používání paliva z odpadních produktů a obnovitelných zdrojů. Společnost CASE proaktivně zkombinovala alternativní paliva s pokročilou stavební technologií, aby vytvořila moderní a udržitelné řešení potřebné pro pohon „připravený na budoucnost“ s využitím dostupné a osvědčené technologie hnacího ústrojí.

Motor byl testován v podmínkách reálného nasazení ve stavebnictví, aby prokázal svoji životaschopnost. Nový kolový nakladač poháněný metanem dokáže plnit kompletní spektrum úkolů, které provádí kolový nakladač s dieselovým motorem.

Zásadní roli hrají komunikační funkce stroje. Do prototypu je zapracována kompletní škála telematických řešení umožňujících jeho připojení k řídicímu středisku, které je v provozu 24 hodin denně a 365 dnů v roce. Je tak trvale zajištěna optimální funkce stroje.

Společnosti CNH Industrial a Michelin společnými silami vyvinuly vizi bezvzduchové pneumatiky budoucnosti. Špičková konstrukce předvídá splynutí kombinace pláště a kola a zahrnuje vestavěné zavěšení. Navíc díky své čistě pryžové a patentované kompozitní konstrukci je pneumatika navržena tak, aby odolávala extrémním podmínkám, které se vyskytují ve stavebnictví, a lze ji považovat za v podstatě nezničitelnou.

Přestože se jedná o prototyp, CASE již pracuje na dosažení jeho uvedení na trh.