husqvarna

Doosan uvádí na trh novou generaci mini rypadel

Prvními modely nové řady jsou DX27Z-7, DX35Z-7, DX50Z-7 a DX55R-7

Zdroj: DOOSAN INFRACORE EUROPE S.R.O.

Modely DX27Z-7 a DX35Z-7 jsou poháněny dieselovým motorem Doosan D17 a poskytujícím výkon 18,4 kW (24,7 k) při 2400, respektive 2200 ot./min. Modely DX50Z-7 a DX55R-7 jsou poháněny dieselovým motorem Doosan D18 disponující výkonem 36,4 kW (48,8 k) při 2200 ot./min. Ve výsledku všechny čtyři modely nabízejí nejvyšší výkon a točivý moment ve svých třídách a lze je používat na širokou škálu aplikací včetně prací v náročných podmínkách. Nová konstrukce se vyznačuje zvýšenou odolností/ robustností, což je u všech čtyř nových mini rypadel doplněno o větší pracovní rozsah než u jiných ekvivalentních strojů na trhu a zkombinováno s vyššími zvedacími kapacitami a rypnými silami.

Modely DX27Z-7 a DX35Z-7 poskytují vysoké hydraulické průtoky 58 a 74 l/min. Modely DX50Z-7 a DX55R-7 rovněž nabízejí vysoký hydraulický průtok 80 l/min, což stejně jako u dvou menších strojů zlepšuje práci s příslušenstvím. Je začleněn nový ventil EPPR pro dvousměrnou a volitelnou funkci otáčení, který obsluze umožňuje 10krokové proporcionální ovládání hydraulického průtoku pomocí joysticku s rolovacím kolečkem.

U všech mini rypadel nové generace zajišťují nově navržená litá protizávaží vynikající rovnováhu stroje a stabilitu při práci. U modelů DX27Z-7 a DX35Z-7 je v obou případech volitelně k dispozici dlouhé rameno s přídavným protizávažím o hmotnosti 60 kg a 100 kg. U modelu DX55R-7 je volitelně k dispozici dodatečné 200kg přišroubované protizávaží.

Kromě toho, že nová mini rypadla poskytují nejlepší výkon, všestrannost, odolnost a snadnou údržbu ve svých třídách, mají také novou větší a prostornější kabinu, která umožňuje vynikající komfort obsluhy a ovladatelnost.

DX27z-7

Nová vysoce komfortní kabina

Nová mini rypadla jsou vybavená řadou inovativních funkcí. Nikde to není patrnější než v nové vysoce komfortní kabině, která má celoprosklené vstupní dveře pro zajištění maximálního výhledu obsluhy na tuto stranu stroje zevnitř kabiny. LED pracovní světla s vysokou svítivostí na kabině dále zlepšují výhled a volitelně jsou k dispozici také další přídavná LED světla.

Mezi klíčové vlastnosti nové kabiny patří:

•• Vylepšený systém vytápění/HVAC (klimatizace
je volitelná u modelů DX27Z-7
a DX35Z-7)
•• Zvuk DAB
•• 8palcová dotyková obrazovka u modelů
DX50Z-7/DX55R-7
•• 5,7palcová obrazovka u modelů DX27Z-7
a DX35Z-7
•• Mechanicky odpružené látkové sedadlo
s vyhříváním u modelů DX27Z-7/DX35Z-7
•• Vzduchově odpružené sedadlo s vyhříváním
u modelů DX50Z-7/DX55R-7
•• Joystick s rolovacím kolečkem
•• Pomocná regulace průtoku (10 kroků)
•• Držák nápojů, USB nabíječka a 12V zásuvka
•• Sklopné pedály
•• Nová dozerová radlice a páka
DX50Z-7_DX55R-7

Vylepšený systém vytápění/HVAC je nejlepší na trhu, přičemž má více výdechů ventilace pro přímé ohřívání a chlazení vzduchu, včetně umístění na předním a zadním sloupku pro zvýšení celkového výkonu systému. Rovněž se používají výdechy ventilace pro zajištění přímého a dostatečného proudění vzduchu pro obsluhu a je možné i jejich ruční nastavení.

Systém HVAC a zvuk DAB lze ovládat prostřednictvím 8palcové dotykové obrazovky a obraz z volitelné zadní kamery je možné zobrazit na 5,7palcové i 8palcové obrazovce. Na monitorech je také zobrazeno nastavení průtoku, který lze ovládat v 10 krocích joystickem s rolovacím kolečkem.

Nová dozerová radlice a páka dozeru

Nová mini rypadla obsahují novou dozerovou radlici, která v porovnání s jinými stroji na trhu umožňuje při práci s radlicí větší výšku zdvihu i hloubku hloubení. Stroje mají také novou ovládací páku dozerové radlice.

Pomocí páky může obsluha volit mezi nízkou a vysokou rychlostí hydrauliky srovnávací radlice. Pomocí tlačítka pro volbu pojezdu lze také volit rychlost pojezdu. Když se tlak hydraulického oleje zvýší v důsledku stoupání do svahu při jízdě v režimu vysoké rychlosti, ventil automatického řazení rychlosti pojezdu automaticky resetuje rychlost pojezdu na nízkou, aby se zvýšil jízdní komfort obsluhy a snížilo se namáhání stroje. U modelů DX50Z-7 a DX55R-7 je k dispozici také nová funkce plovoucí radlice – zatlačením páky zcela dopředu dojde k její aretaci a dozerová radlice zůstane v „plovoucí“ poloze. U modelů DX50Z-7 a DX55R-7 si zákazníci mohou vybrat také volitelnou funkci Uzamknutí radlice, která zabraňuje prokluzování. Pokud je na stroji nainstalován volitelný pojistný ventil radlice, plovoucí funkce nebude fungovat, když je páka v aretované poloze.

U všech čtyř nových mini rypadel je úhel otáčení výložníku a poloměr otáčení lepší nebo stejný jako u jiných strojů v této třídě. Výhled a pracovní schopnosti jsou vylepšeny díky větší vzdálenosti vysunutí lžíce za pásy. Umístění válce otáčení výložníku na levou stranu kabiny umožňuje obsluze pracovat přímo proti zdem a jiným konstrukcím na pravé straně stroje. Palivová nádrž a válec otáčení výložníku byly umístěny na základnu kabiny, přičemž MCV je nyní na pravé straně stroje, což zlepšuje viditelnost při údržbě a práci na MCV.

DX50Z-7

Telematika DoosanCONNECT

Dalším důležitým prvkem nové řady mini rypadel Doosan je standardní instalace nejnovější verze 3.0 systému DoosanCONNECT, který u rypadel poskytuje systém správy telematiky díky shromažďování dat ze snímačů na strojích. Mini rypadla DX27Z-7 a DX35Z-7 jsou nyní nejmenšími stroji v sortimentu Doosan s úspěšným systémem DoosanCONNECT.

Pro více informací o stavebních strojích Doosan navštivte www.doosanequipment.eu nebo kontaktujte distributora pro ČR, společnost GARNEA a.s.

DX50Z-7_DX55R-7

www.garnea-stavebni.cz