husqvarna

České automobily ZEBRA se objeví na největším mezinárodním veletrhu komunální techniky IFAT v Mnichově.

Automobilka na něm představí i svojí elektrickou ELZEBRU.

Praha / Mnichov, 26. května 2022 - Česká automobilka ZEBRA GROUP bude svoje užitkové vozy vystavovat na největším mezinárodním veletrhu komunální techniky IFAT v německém Mnichově. Ten bude probíhat od 30. května do 3. června 2022. S dalšími 13 projekty se ZEBRA GROUP navíc zúčastní finále soutěže o cenu za inovaci evropského sdružení pro pracovní stroje a komunální techniku VAK, kam byla vybrána odbornou porotou. V rámci veletrhu představí automobilka i druhou generaci plně elektrifikované varianty svého vozu s názvem ELZEBRA. 

Česká automobilka ZEBRA GROUP bude na veletrhu prezentovat svoje užitkové vozy. Návštěvníkům zde předvede jak zcela novou zástavbu motoru Caterpillar, tak druhou generaci vozů ELZEBRA, které bude nabízet pro západní trhy. ELZEBRA je užitkové vozidlo – nosič výměnných nástaveb s čistě elektrickým pohonem, které splňuje parametry tzv. clean vehicle. ZEBRA GROUP se nyní s oběma variantami motorizace dostává mezi přední výrobce komunálních víceúčelových vozidel a dokáže obstát v evropské konkurenci nabídkou jak moderního spalovacího, tak elektrického pohonu. Mezinárodní konkurenceschopnost vozidel ZEBRA GROUP potvrzuje i výběr odborné poroty VAK, která ELZEBRU vybrala do užšího výběru soutěže. ZEBRA GROUP je historicky jediným českým výrobcem, který byl na veletrhu IFAT porotou nominován do nejužšího finále.

„Pozitivní hodnocení projektu ELZEBRA nám ukazuje, že vozidla na elektrický pohon mají na trhu stále větší uplatnění. Pro ZEBRA GROUP se jedná již o druhou generaci těchto vozů a těší nás, že je budeme moci představit světové veřejnosti na mezinárodním veletrhu. Nutno říci, že naše umístění v nejužším výběru projektů oborového sdružení VAK pro nás bylo velmi příjemným bonusem a doufáme v co nejlepší prezentaci české produkce.“ říká Petr Řihák, jednatel společnosti ZEBRA GROUP.

ZEBRA GROUP je jediným českým členem evropského sdružení VAK. Na veletrhu IFAT bude mít svůj výstavní prostor i na společné expozici s Czech Water Agency (Česká vodárenská asociace). Společná expozice tak ukáže zapojení vozidel ZEBRA GROUP v praxi péče o vodárenská díla a objekty.

IFAT – Světový veletrh pro vodu, odpadní vodu a odpadové hospodářství je největším veletrhem svého druhu na světě. Posledního ročníku se zúčastnilo 3 305 vystavovatelů, mezi kterými bylo i 40 firem z České republiky, a navštívilo ho přes 142 000 návštěvníků. Veletrh reaguje na současné potřeby odvětví a je podporován předními evropskými odbornými asociacemi.

O společnosti ZEBRA GROUP:

Společnost ZEBRA GROUP vznikla v roce 2014, aby obnovila výrobu malých užitkových vozů v České republice. Navazuje na výrobu “českých multikár MAGMA” ze začátku 90. let ale vyrábí na základě vlastních konstrukčních podkladů. Užitkový vůz ZEBRA může nést více než 45 druhů výměnných nástaveb. Víceúčelová vozidla jsou vybavena tříokruhovou hydraulikou, která umožňuje nést nástavby vpředu, vzadu i na korbě. Mohou mít vzduchový podvozek, dělené nápravy, nebo pohon 4x4. Vozy existují v krátké i prodloužené verzi.

ZEBRA GROUP je členem Sdružení automobilového průmyslu Autosap (Škoda, Tatra, Jawa, SOR Libchavy), Hospodářské komory České republiky, Spolku veřejně prospěšných služeb a jako jediný český výrobce je také členem evropské organizace VAK se sídlem Berlíně. Od roku 2015 je sériová výroba vozidel ZEBRA schválená Ministerstvem dopravy České republiky

O asociaci VAK:

Členské společnosti asociace VAK vyvíjejí a vyrábějí inovativní, energeticky účinné, ekologicky šetrné pracovní zařízení a komunální vozidla. Asociace průmyslu pracovních strojů a komunálních vozidel, založená v roce 1956, nabízí přibližně 100 společnostem platformu pro utváření sociálních a právních rámcových podmínek (mezi členy patří například společnosti MAN, Bucher, Volvo, Faun, FX Mailer a další). Spolupráce VAK s průmyslovými a uživatelskými sdruženími a aktivní účast v technických a normalizačních komisích zajišťují progresivní oborově specifické definice a formulace norem a předpisů. Výkonnou ředitelkou VAK je Anna Breimer, prezidentem VAK Oliver Dippold (FX Meiller GmbH & Co.KG).