Komatsu potřebu bagr

Bobcat uvádí na trh nový pásový mininakladač MT100

Bobcat představuje nový pásový mininakladač MT100, který nahradí tvrdou manuální práci a odstraní nutnost používání stavebních a zahradních koleček, lopat a ručního nářadí u řady činností v oblasti staveb, demolic, terénních úprav, zemědělství a dalších oborů.

Díky standardní šířce pouhých 904 mm je nový mininakladač MT100 určen pro snadný průjezd úzkými branami a dveřmi. Kompaktní rozměry usnadňují práci ve stísněných prostorech. K dispozici je i verze s širším rozchodem pásů, který přináší vyšší stabilitu a nižší tlak působící na terén. Šířka mininakladače je pak 1045 mm.

Integrovaná plošina pro obsluhu stroje MT100 poskytuje široký výhled do stran, stejně jako na hranu lžíce nebo na jiné příslušenství. Společně se systémem pásů zajišťuje plošina MT100 pohodlnou jízdu a tím i větší komfort a jistotu obsluhy. Ovládání nakladače pomocí ISO joysticku je ergonomické a umožňuje dokonale precizní práci – díky tomu je ovládání stroje bezpečné, snadné a pohodlné.

John Chattaway, produktový manažer pro nakladače ve společnosti Doosan Bobcat, k tomu říká: „S mininakladačem MT100 mohou uživatelé jezdit a pracovat i na těch nejtěsnějších místech, kam se jiné stroje nevejdou. MT100 nepodceňujte – dokáže zastat spoustu práce: od úklidu pod dopravníkem v lomu nebo na skládce až po kopání, hloubení výkopů, nakládání a přesouvání materiálu a spoustu dalších úkolů na staveništi nebo při demolicích. MT100 také nabízí všestrannost příslušenství, kterou jsou proslulé větší kompaktní nakladače Bobcat.“

Vynikající specifikace obstojí i při nejnáročnějších úkolech

I přes své kompaktní rozměry má mininakladač MT100 jmenovitou užitečnou nosnost 460 kg, bod přetížení 1314 kg, velkou vylamovací sílu a výšku zdvihu 2057 mm.

Systém pohyblivých protizávaží (CW) ještě dále rozšiřuje možnosti stroje a umožňuje uživateli přizpůsobit nosnost nebo příslušenství pro zemní práce podle potřeby. Standardně jsou protizávaží umístěna v přední části podvozku a zajišťují tak optimální kontakt s terénem. Jejich přesunutím dozadu se zvýší nosnost na 485 kg a bod přetížení na 1387 kg.

Motor s výkonem 25 koní efektivně pohání MT100 i připojené příslušenství. Pásy a výkonná hydraulika s kapacitou 41 l/min dávají nakladači MT100 schopnost multifunkční práce s použitím mnoha různých typů příslušenství. Samozřejmostí je splnění emisní normy Stage V.

Ať už se jedná o stavbu, demolici nebo terénní úpravy, MT100 sdílí mnoho příslušenství s dalšími nakladači Bobcat používající systém Bob-Tach. K dispozici je také standardní rozhraní pro připojení dalších strojů, které mohou mít zákazníci ve svých vozových parcích.

Pásy chrání hotové povrchy

Pásy stroje MT100 umožňují jízdu po hotovém povrchu bez obav z oprav a nákladů spojených s jeho poškozením. Tlak působící na terén je pouze 36 kPa, proto standardní pásy o šířce 180 mm zajišťují dobrou ochranu většiny trávníků a finálních povrchů. Volitelné pásy o šířce 250 mm dále snižují tlak působící na terén až na 30 kPa. MT100 má také ve své třídě špičkovou světlou výšku 205 mm, což umožňuje bezpečnější a snazší práci nad překážkami a kolem nich při demolicích a terénních úpravách.

Specifikace stroje MT100:

Jmenovitá užitečná nosnost (ISO):460 kg se závažím vpředu – 485 kg se závažím vzadu
Bod přetížení (ISO):1314 kg se závažím vpředu – 1387 kg se závažím vzadu
Provozní hmotnost:1538 kg
Motor:
Kubota D902-E4B-BC-1
18,5 kW (25 k) při 3600 ot.min
Rychlost pojezdu:Vpřed 6,6 km/h – vzad: 4,7 km/h
Hydraulický průtok / tlak (standard):41 l/min při 20 MPa
Šířka:904 mm (1045 mm s volitelnými širokými pásy)
Délka (se standardní lžící):2698 mm
Výška zdvihu:2057 mm
Světlá výška:205 mm

Další informace o společnosti Doosan Bobcat a jejích produktech naleznete na www.bobcat.com nebo na  www.bobcat.cz – webu distributora pro ČR, společnosti Bobcat CZ, a.s.