Cime 3 kvartal 2024

Betonářská a stavební technika z Moravy

Foto: CIME-bau, s. r. o

Zlínská společnost CIME-bau, s. r. o. již 10 let dodává na český a slovenský trh kvalitní italskou betonářskou techniku značky CIFA jako jsou domíchávače betonu, stacionární či mobilní čerpadla. Navíc je CIME-bau, s. r. o. také výhradním dodavatelem pásových a kolových rypadel a kolových nakladačů značky HYUNDAI. Zákazník, který pořídí stroje právě od „baučka“, má jistotu nejen v kvalitě strojů, ale také v záručním a pozáručním servisu, který je poskytován v místě sídla firmy.

ITALSKÁ KVALITA? TO JE CIFA!

Společnost CIFA je známá především jako vynálezce kvalitních domíchávačů betonu s čerpadlem MAGNUM (série MK). Jedná se o stroje, které způsobily převrat ve způsobu přepravy a čerpání betonu a byly uvedeny na trh v roce 1975. Tyto stroje jsou skvělou volbou nejen pro svůj výkon a spolehlivost, ale majitel tohoto stroje navíc získá nejrůznější mimořádné výhody od extrémní stability a přesnosti výložníku až po výkonnost čerpadla. Racionalita a vyspělá technologie elektronických ovládacích prvků pro skvělou všestrannost a rychlost přemisťování je u těchto strojů samozřejmostí. Novinkou CIFY jsou stroje označené Carbotech series, které se vyznačují použitím nejnovějších technologií na trhu.

CIFA mimo jiné nabízí široký sortiment domíchávačů(série SL) o hmotnosti od 3 do 5 tun, které představují optimální kompatibilitu s vozidlem pro přepravu betonu. Pomocný rám je vyroben ze zpevněného C profilu nebo uzavřeného profilu. Řada SL byla zrozena pro pohon PTO a nově je v nabídce s hybridním pohonem ENERGYA.

Dalším typem strojů jsou mobilní čerpadla (série K) dodávána ve dvou řadách, a to Steeltech a Carbotech o výkonu od 70 do 180 m3/h a výškovým dosahem od 20 do 80 m. Řada Carbotech se vyznačuje především novým designem a nižší hmotností oproti čerpadlům Steeltech, a to z důvodu použití nejnovější technologie. Některé části výložníku jsou vyhotoveny z kompozitního materiáluCARBON.

Nelze ani opomenout stacionární čerpadla (série HP a HPC) používaná pro čerpání a stříkání betonu, malt, bentonitové suspenze a všech druhů betonu. Stroje CIFA Vás každý den utvrdí, že jsou tou správnou volbou díky výkonu, bezpečnosti a úspornosti.

SILNÉ STROJE Z KOREJE? JEDINĚ HYUNDAI!

Jak již bylo zmíněno, CIME-bau, s. r. o. dodává na český trh také stoje značky Hyundai. Od roku 2020 uváděl Hyundai na trh po zvolna novou sérii strojů, které jsou technicky vylepšené a vysoce spolehlivé a splňují navíc emisní normu „STAGE V“.

Hlavním rysem strojů řady „A“ je vyšší výkon, vyšší efektivita, produktivita a nižší spotřeba paliva. Nové naftové motory „Cummins Performance Series“ poskytují až o 10% vyšší výkon a téměř 20% nárust točivého momentu ve srovnání s předchozími motory. Nejnovější systém zpracování výfukových plynů „Single Modile“ (systém jednoho modulu) bez recirkulace spalin „EGR“ je další skvělou vlastností, kterou tyto motory mají. Systém jednoho modulu navíc kombinuje DOC (oxidační katalyzátor), DPF (fi ltr pevných částic) a SCR (Ad-blue). Regenerace probíhá bez jakéhokoliv zásahu obsluhy. Prodloužen byl také interval výměny motorového oleje, což je přínosem především v oblasti snížení provozních nákladů.

Přírůstkem mezi nováčky je pásové rypadlo HX210AL, kompaktní rypadlo HX85A, kloubový nakladač HL930A a HL975A CVT a v neposlední řade kolové rypadlo HW 150A CR.

HX 210 AL

Model pásového rypadla HX 210 AL vychází z předchozího modelu HX 220 (nově značený HX 220 AL) a vyznačuje podobnou technickou specifikací. Osazen je čtyř válcovým motorem Cummins B4.5 s emisní normou Stage V o výkonu 127 kW o provozní hmotnosti od 22100kg. Výrobce kladl důraz především na vyvinutí stroje, který svými parametry s příznivou cenou osloví půjčovny i menší firmy.

HX 85 A

Další přírůstkem do rodiny kompaktních rypadel je HX 85 A. Tento stroj nové generace nabízí mnoho funkcí převzaté z větších strojů, což z něj dělá špičkový a uživatelsky přívětivý model. Konstrukce zadní části stroje napomáhá nejen lepší stabilitě, ale také dobré viditelnosti z kabiny. Doplňkovou výbavou je dvoudílný výložník, který dodává stroji širší využití. Všestrannost modelu lze ještě zvýšit čtyřstranně ovládanou radlicí, kdy už je práce opravdu hračkou. Rypadlo je osazeno motorem Yanmar 4TNV98C-PHYB o výkonu 49,9 kW splňující emisní normu STAGE V. Provozní hmotnost tohoto stroje je od 8480 kg.

HL 930 A a HL 975 A CVT

Kolový nakladač HL 930 A je při 11500 kg provozní hmotnosti tím nejmenším z celé řady kolových nakladačů. Stroj je osazen motorem Cummins B4.5 o výkonu 99 kW. I přes svou malou váhu je silným hráčem, který Vám pomůže splnit i ty nejnáročnější pracovní úkoly.

HL 975 A CVT je prvním modelem s plynule měnitelnou převodovkou od výrobce ZF, což je světový lídr v oblasti převodových technologií. Díky ZF power dosahuje stroj nižší spotřeby až o 25%, aniž by docházelo ke snížení výkonu. Stroj je osazen motorem Cummins X12 výkonu 250 kW. Provozní hmotnost tohoto stoje je 26500kg.

Novinkou roku 2022 je kolové rypadlo HW 150 A CR pro které jsme připravili samostatný článek, na který se můžete těšit příště.

www.cime-bau.cz

www.hyundai-stavebnistroje.cz

www.cifa.cz